If Kindlustuse blogi

Mida teha, kui toimus liiklusõnnetus, aga puudub ametlik blankett?

Foto: Shutterstock.

Liiklusõnnetused kipuvad juhtuma hetkedel, kui keegi selleks valmis ei ole. Seetõttu ei pruugi olla osapooltel kaasas ka ametlikku kirjablanketti, kuhu toimunu üles märkida. If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus selgitab, kuidas sellises olukorras toimida.

Tuleb välja, et sellised juhtumid ei ole mitte haruldased. “Kahjuks on see suhteliselt tavaline olukord,” tõdes Kruus. “Sel puhul on mõistlik õnnetus telefoniga jäädvustada,” sõnas ta. 

Kui kummalgi osapoolel ei ole käepärast ka paberit, et juhtum kirja panna, saab teha telefoniga video ja toimunut suuliselt kirjeldada. Soovitatav on jäädvustada videosse ka osaliste andmed ja nende kontaktid.

“Alati ei ole vaja õnnetusest allkirjastatud dokumenti – ka video, kus teine juht enda süüd tunnistab, on piisav materjal kahjukäsitlusele, et juhtum lahendada,” selgitas Kruus. 

Liiklusõnnetuse teate blanketi leiab siit, kui on soov sellega tutvuda või see endale välja printida. Kui tekib veel täiendavaid küsimusi või osapooled jäävad millegi suhtes eriarvamusele, saab küsida alati infot ka kindlustustelefonilt 777 1211.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.