If Kindlustuse blogi

Mida teha, kui vastutuleva sõiduki katuselt lendab jäätükk ja tekitab kahjusid?

Kui näiteks maanteel vastutuleva veoauto katuselt peaks juhuslikult lendama sõiduki esiklaasi suurem jäätükk ning põhjustab seeläbi kahju, paneb meid see pisut keerulisse olukorda. Mis nüüd saab?

On üsnagi tõenäoline, et vastutuleva sõiduki numbrimärki sa ka ei näinud, mis tähendab, et antud olukorras ju tegelikult teist osapoolt ei ole. Mida sellistes liiklussituatsioonides aga teha tuleks, et kahjusid ei peaks hüvitama kannatanu omast taskust?

Mõnevõrra lihtsamaks teeb juhile olukorra, kui sõidukile on vormistatud kaskokindlustus, mis hüvitab omanikule kahjud. Mis aga tuleks teha siis, kui kaskokindlustus puudub?

Juhul kui sõidukil kaskokindlustust ei ole, tuleks esimesel võimalusel kindlasti teavitada juhtunust politseid, eriti veel, kui teine osapool sõidab minema. Mainida tuleb kindlasti täpne asukoht ning, mis suunas teine sõiduk parasjagu liikus.

Teise osapoole tuvastamise korral on võimalik õnnetus registreerida liikluskindlustuse juhtumina, mis tähendab, et kahju hüvitab liikluskindlustus.

Et taolised ja veel mitmed sarnased olukorrad ei mõjuks sõidukiomaniku rahakotile  laastavalt, tuleks alati lisaks liikluskindlustusele sõlmida ka kaskokindlustus. If Kindlustus pakub erinevaid kaskokindlustuse pakette, kus sõidukiomanik saab ise valida, milliste ohtude eest ta enda autot kindlustada soovib.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.