Mida tormide ajal liigeldes silmas peaks pidama?

Vähese kogemusega autojuht, kel vajadus järelhaagist vedada, peaks eriti sügis-talvisel perioodil meeles pidama, et suurema külgpinnaga tenthaagised võivad külgtuule mõjul juhitavust segama ning taga isegi vänderdama hakata.Foto: Shutterstock

Aeg-ajalt tabavad meid sügistormid, mis võivad tuua ebameeldivaid olukordi ka autojuhtidele. Kuigi enim mõjutavad marutuuled veoautodega liiklejaid, peaksid ettevaatlikud olema väiksemategi sõidukite juhid, eriti tenthaagist vedades.

Sügise tulekuga peavad autojuhid arvestama kiiresti muutuvate ilmaoludega ning võimalusega, et ilmastik juhitavust segama hakkab. “Tuulised ilmad mõjutavad eriti just haagiseid, mis on suure külgpinnaga, aga ka väiksemaid järelkärusid ja sõiduautosid,” ütleb If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus ja soovitab autojuhtidel ilmaolusid hoolega jälgida ning eriti tormi ajal ettevaatlik olla.

Veoautode juhid on mõnes mõttes eelisseisundis, sest nemad on läbinud vastavad koolitused järelhaagisega sõitmiseks. B-kategooria sõidukijuht koolitusel aga treileriga sõitmist ei õpi ega harjuta, kuid võib siiski vedada kuni 750 kg registrimassiga kerghaagist ning mittekerghaagist tingimusel, et vedava sõiduki ja haagise täismasside summa ei ületa 3500 kg.

Külgtuulega tasub eriti ettevaatlik olla

Vähese kogemusega autojuht, kel vajadus järelhaagist vedada, peaks eriti sügis-talvisel perioodil meeles pidama, et suurema külgpinnaga tenthaagised võivad külgtuule mõjul juhitavust segama ning taga isegi vänderdama hakata. Tuuliste ilmadega on mõistlik valida väiksem sõidukiirus, mis võimaldab ootamatutele olukordadele paremini reageerida ja seeläbi õnnetus ära hoida.

Kui asjaolude kokkulangemisel peaks siiski juhtuma halvim ning sõit kraavis lõppema, saab juht kaskokindlustuse olemasolul endale appi kutsuda puksiirabi. Autoabiteenus on olemas igas If Kindlustuse kaskopaketis ja kliendile on see tasuta.

Autoabi tellimiseks või mure lahendamiseks tuleb helistada Ifi Kindlustustelefonil +372 777 1211, sest ainult siis saab kindlustusselts autoabiteenuse kasutamise hüvitada. Autoabiteenus aitab hätta jäänud autojuhte muudeski olukordades. Loe lähemalt siit, milliste muredega Ifi autoabi poole pöörduda saab.

Kindlustus võib nii mõnestki täbarast olukorrast päästa

Sõiduki- ehk kaskokindlustusega on asi lihtne – mure korral tuleb autoabi kohale ja probleem lahendatakse. Samas saab tegelikult ka liikluskindlustus mõningates situatsioonides aidata. Nimelt on Ifi liikluskindlustuslepingusse ka autoabiteenus lisatud. Näiteks kui põhjustasid avarii ja autoga sõidu jätkamine pole enam võimalik, tuleb samuti kohale puksiir, mis viib auto ning seal olevad reisijad tasuta sihtpunkti.

Tasuta puksiirabi võimalus on loodud eelkõige neile, kelle autol puudub kaskokindlustus. Näiteks vanemale sõidukile kui 25 aastat, ei saa enam lihtsalt kaskot teha, mistõttu ongi tasuta puksiiriteenus kasulik.

Õnnetus võib juhtuda väljaõppinud spetsialistidelgi, kes suurema masinaga näiteks töösõite tegemas. Kui sõiduki kaskokindlustuse poliisil on vastav märge, hüvitab If Kindlustus mõistlikud ja vajalikud kulutused ka teelt välja sõitnud kindlustatud veoauto, veduki või haagise teele tagasi toimetamiseks. Seda maksimaalselt 3000 euro ulatuses ühe kindlustusjuhtumi kohta. Eelnimetatud kulutused hüvitatakse ka juhul, kui veoauto, veduk või haagis teelt välja sõites terveks jäi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.