If Kindlustuse blogi

Mida tuleks kindlustuspakkumise juures lisaks hinnale veel arvesse võtta?

Enda sõiduki kindlustamisel tuleb ennekõike arvesse võtta seda, missugust kaitset vajad enda autole. Mis saab siis, kui juhtub õnnetus? Missugust lahendust siis ootaksid?

Kui Su sõiduk vajab remonti, kas soovid remondi ajal liikuda ühistranspordiga või vajad asendusautot? Seda ja paljusid teisi küsimusi peaksid endalt küsima kindlustuslepingu sõlmimisel.
Tavaliselt arvatakse, et näiteks liikluskindlustuse puhul tuleks otsus teha vaid hinna järgi.

Tõsi, hind on tähtis argument, aga jälgida tasub muudki. Tähtis on kindlustusseltsi kahjukäsitluse kiirus, millised on inimeste kogemused konkreetse seltsiga ning milliseid partnereid ja remonditöökodasid remondi korral kasutatakse.

Ka liikluskindlustuse juures on lisateenuseid, mida Sa ei pruukinud teada. Näiteks on If Kindlustuse liikluskindlustusega automaatselt kaasas see, et kui põhjustad teisele sõidukile liikluskahju, mille tagajärjel ka Su enda auto enam omal jõul ei liigu, tuleb ka Sulle appi puksiiriteenus ning see on Sinu jaoks tasuta. Tavapäraselt pakutakse selliseid teenuseid kaskokindlustusega koos või kui seda pole, tuleks see enda taskust kinni maksta.

Kaskokindlustuse puhul on mõistagi erinevaid võimalusi veelgi enam ja järjest lisanduvad uued kaitsed. Seega tasub hoolikalt valida, milliseid kaitset enda autole vajad.

Mida tasuks kaskokindlustust valides tähele panna?

Kaskokindlustuse puhul on erinevaid aspekte, millele tähelepanu pöörata, juba tunduvalt rohkem. Kuna kaskokindlustus maksab teatavasti rohkem kui liikluskindlustus, siis tasub selle valiku langetamiseks veidi aega võtta ning pakkumiste sisusse ja detailidesse süveneda.

Oluline on teha enda jaoks selgeks, millised kaitsed Sul peavad olema ja millised oleksid toredad lisad, kuid ei pea tingimata paketis olema. If Kindlustuses on kaskopakettide võrdlus tehtud mugavamaks võrdlustabeli abil, mida võib näha siit.

Sarnaselt liikluskindlustusega loeb kasko puhul ehk isegi rohkem see, millised on kindlustusseltsi koostööpartnerid ja missuguse hinnangu on kliendid seltsi (ja remonditöökodade) tööle andnud.

Kuna kaskoga kindlustatakse üldjuhul uuemaid ja kallimaid sõidukeid, tasub paketti valides mõelda ka sellele, et isegi kui selts kahju hüvitab, võiks auto töökojast naasta samaväärsena ja korralike varuosadega.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.