Mida ütleb kindlustus, kui sõitsid üleujutuse ajal autoga veest läbi ja see läks katki?

Foto: Scanpix/Zuma/Dinendra Haria.

Tuleb rõõmustada meie parasvöötme kliima ja harvaesinevate paduvihmade üle, aga nii mõnigi äikesetorm on pannud linnades sadevee äravoolud alla andma ning lohukohtadesse tekivad ka meil väiksemat sorti järved.

Tavaline auto ja sügav vesi üldiselt üksteist ei salli. Lisaks võimalikele elektriprobleemidele, võib vesi sattuda mootorisse ning tekitada rohkelt kahjusid. Kas kaskokindlustus katab need?

If Kindlustuse sõnul võetakse selliseid olukordi väga juhtumipõhiselt ning üldist reeglit pole. Kõik oleneb täpsest olukorrast.

Kas üleujutatud autot oli võimalik vältida?

Juhul, kui suurde lompi sõitmist on võimalik vältida ning juht teeb seda siiski, lootes, et midagi ei juhtu või on lihtsalt hoolimatu, siis jäävad kahjud auto omaniku kanda. Kindlustuslepingus on punkt, et sügavasse vette sõitmine on keelatud.
Samas on olukordi, kus kahju korvamine on asjakohane.

Ühe näitena võib tuua olukorra, kus lomp ei ole sügav ja auto jaoks ohtlik. Kui aga vastu sõidab näiteks suur veok või buss ning tekkiv lainetus ja lendav vesi tekitab kahju, ei ole selles enam auto omanik süüdi ja saab taotleda kahju hüvitamist.

Kogu võimalikult palju tõendeid

Samamoodi võib olla näiteks olukord, kus suure äikesevihma tõttu tekib ummik ja muidu tavaline lomp muutub ühtäkki autole ebatervislikult suureks. Sellisel juhul ei ole samuti juht meelega sellisesse olukorda sattunud.

Seega on põhiline silmas pidada seda, et enda poolt oleks tehtud kõik, mis sedasorti veekahju põhjustada võib. Kui siiski juhtub, tuleb kohe jäädvustada olukord ning võimalusel teha fotod ja video.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.