If Kindlustuse blogi

Mida ütleb kindlustus, kui tankisid vale kütust?

See on hirmutav juhtum ning see võib hajameelsuse tõttu tabada meid kõiki: tanklas läheb püstol sisse, alustame rahumeelselt tankimist ning otsikut tagasi ulatades avastame, et oleme näiteks diiselmootoriga autosse tankinud bensiini.

Tehniliselt võib tegu olla katastroofiga – kuidas suhtub sellesse kindlustus?

If Kindlustuse esindaja Taavi Kruus räägib, et autot ei tohi sellisel juhul kindlasti mitte käivitada. Tuleb helistada puksiirile, kes kohale tuleb ning auto remonditöökotta viib. Töökojas pumbatakse paak tühjaks ning valatakse sisse õige kütus.

Kaskokindlustuse alt on puksiirteenus tasuta siis, kui see tellitakse läbi If Kindlustuse klienditelefoni 777 121. Kui autoabisse helistatakse ise ja teenus tellitakse otse, siis If seda ei hüvita.

Töökojas tehtud tööde eest peab klient siiski ise maksma, ka siis kui ta on vale kütusega ise mõnda aega sõitnud ning sõiduki küttesüsteemile ja mootorile kahjustusi põhjustanud.

Hüvitamisele kuulub kindlasti aga üks põnev nüanss: kui keegi sõidab tanklast minema koos tankuri püstoliga, siis korvatakse tankurile põhjustatud kahju liikluskindlustuse alt ning autole tekkinud kahju kaskokindlustuse alt.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.