If Kindlustuse blogi

Mida ütleb sulle kindlustus, kui kaotasid autovõtmed ära?

Foto: Shutterstock.

Kes kunagi mistahes võtmed ära on kaotanud, teab et see on üks ebameeldivamaid asju, mis igapäevaelus ette tulla saab. If Kindlustuse statistika järgi on võtmete kaotamise või hävimisega seotud juhtumite arv kasvav.

Viimase 12 kuu jooksul on Ifi kliendid teatanud 164 võtmetega seotud õnnetusest ning keskmiseks hüvitamise kuluks on olnud 240 eurot.

Kaskokindlustuse omanikel ei tasu võtmete kaotamise korral liialt pabistada, sest Ifis on õnnetuste hüvitamine omavastutuseta kuni 300 euro väärtuses – statistika näitab, et reeglina sellest summast võtmete asendamiseks piisab.

“Kindlasti pole võtmete kadumise või hävimise korral vajadust ukselukke või teisi võtmeid vahetama hakata,” sõnas Ifi ostuspetsialist Tõnu Tammiste.

“Üldjuhul pöörduvad kliendid võtme asendamiseks margiesindusse, kuid on näha, et selliste töödega saavad hakkama ka erinevatele võtmetele ja pultidele spetsialiseerinud ettevõtted: näiteks Võtmekeskus, Aardla Lukuproff, Lukuabi jt,” lisas ta.

Kui kaskokindlustuse puhul on võtmed nö kindlustatud, siis tavalise liikluskindlustusega sõiduki puhul tuleb võtmete kaotamise või hävimise kulud omanikul ise kanda.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.