If Kindlustuse blogi

Miinuskraadidega ei lähe sõiduk käima: kuidas saab kindlustusselts sind aidata?

Foto: Shutterstock.

Krõbedad miinuskraadid jõudsid tänavu Eestisse õige varakult ning mõistagi põhjustab see suurele osale sõiduki omanikele omajagu peavalu. Üheks levinumaks probleemiks pakasega on loomulikult auto käivitamine. 

Kas kindlustus tõttab appi, kui autot kimbutavad varajastel hommikutundidel külmast tingitud mured?

Tasuta autoabi

Talv on kahtlemata ilus aastaaeg, aga kahjuks tihtipeale piinarikas periood autojuhtide jaoks. Kindlasti on neid, kes igal hommikul autos sõrmed ristis võtit keeravad ning loodavad kõigest väest, et täna neljarattaline sõber ikka käivituks. Olukord muutub pisut täbaraks siis, kui sõiduk ei tahagi käima minna ning naabrimeest, kes voolu annaks, parasjagu kodus pole.

Murega saab pöörduda ka tegelikult kindlustusseltsi poole, kuid ainult juhul, kui sõidukile on sõlmitud kaskokindlustus. If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja selgitab, et taolistes situatsioonides aitab inimese välja autoabi teenus. 

“Kui inimene on sõlminud autole kaskokindlustuse, on tal alati võimalus kutsuda appi tasuta autoabi. Sõiduki käivitamisega seotud probleemid on igal talvel üpriski tavapärane nähtus, millega peavad silmitsi seisma paljud autojuhid. Sestap on hea, kui sõidukile sõlmitakse ka kaskokindlustus, mis sellistel juhtudel kiiresti abi pakub,” räägib Piiroja. 

Ta lisab, et kui auto käivitamisega on probleeme tihedamini, siis tuleks esimesel võimalusel planeerida akuvahetus, kuna need probleemid kipuvad korduma.

Mõnikord on vaja abi ka külmunud autoluku korral. Kuigi enamike autode uksi saab avada kaugelt puldiga, siis võib juhtuda, et patarei on tühjaks saanud ning võtit ka kasutada ei saa, sest lukk on jäätunud. Appi tuleb aga autoabi, kes sulle ukse lahti teeb. 

Autoabi tellimiseks või mure lahendamiseks saab ühendust võtta Ifi Kindlustustelefonil 777 1211. Sellest, milliseid kaitseid pakub sulle kaskokindlustus, saad lähemalt lugeda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.