If Kindlustuse blogi

Miks on ohtlik liigelda sõidukiga, mille esiklaas on kahjustunud?

Kevadiste soojade ilmade saabumisega hakkab päike pilve tagant tihedamalt väljas käima ja see omakorda muudab mõnevõrra väiksemaks autojuhi nägemisvälja.

Eriti ohtlikuks muutub kevadise madala päikesega liiklemine siis, kui sõiduki esiklaasil on pragu või mõni suurem täke. 

Paranda klaas esimesel võimalusel

Kindlasti peaks kahju saanud klaasi parandama või välja vahetama esimesel võimalusel, kuna juba väikesed praod ja kriimud akendel vähendavad juhi nägemisvälja. 

Veel suuremat ohtu kujutab mõra või kriim klaasil õhtusel ajal, kui vastutulevate sõidukite tulede valgus aknaklaasi pragudelt murdub – see pimestab ja segab autojuhti veelgi enam.  

Kaskokindlustuse osas on kindlustusjuhtumi puhul asi lihtne: sõiduki esiklaas parandatakse või vahetatakse välja nulleurose omavastutusega ehk täiesti tasuta. Tuleb kõigest pöörduda If Kindlustuse koostööpartnerite poole, kes tegutsevad üle Eesti.

Nimekirja koostööpartneritest leiad siit

Kui kaskokindlustuse ostmise soovi ei ole

Kuna rohkem kui pooltel Eesti autojuhtidel ei ole sõidukile soetatud kaskokindlustust, pakub If Kindlustus koostöös Carglassiga lahendust, mille abil on kaitstud kaks kõige tihedamini esinevat kahjuliiki: klaasikahju ja vajadus autoabi järele. 

See hiljuti välja töötatud lahendus ei paku küll nii palju kaitseid kui kaskokindlustus, kuid on samas ligi 10 korda taskukohasem.  

Täpsema info saamiseks tuleb pöörduda mistahes Carglassi esindusse, kus on võimalik uut kindlustuslahendust ka vormistada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.