If Kindlustuse blogi

Miks on oluline puhastada talvel kogu oma auto lumest?

Talvine periood on autojuhtide jaoks olnud alati peavalu tekitav aeg. Libedad teed, hommikul lumest ja jääst auto puhastamine ning sõiduki käivitamisega seotud probleemid.

Aeg-ajalt kipume me ikka hilinema ning auto puhastamine lumest on kindlasti viimane asi, mida me kiirustades teha soovime. Seetõttu näeb tihti liikluses sõidukeid, mis on puhastatud ainult osaliselt.

If Kindlustus selgitab, miks on ohtlik ringi liigelda sõidukiga, mis pole täielikult lumest puhtaks tehtud.

Ohtlik nii endale kui ka teistele

Kuigi tavaliselt ei näe väga selliseid autojuhte, kes esiklaasi puhastades teevad endale n-ö “tankiakna” vaatevälja, pole see ka täielikult välistatud juhtum. Sõiduki klaaside osaline puhtaks tegemine vähendab tunduvalt nägemisvälja ning autojuhil puudub ülevaade enda ümber toimuvast.

Sagedamini näeme liikluses neid, kes ei puhasta lumest enda sõiduki katust. Paljudele võib tunduda, et katuse puhastamine pole nii oluline tegevus, kuid tegelikult see nii ole.

Nimelt võib lume sees olla tihtilugu kõvasid jäätükke ning suuremal kiirusel võivad need tuulega lennata taga sõitva auto esiklaasi, mis võib põhjustada teisele sõidukile kahju. Taoliselt juhtudel registreeritakse süüdlaseks tavaliselt eessõitev auto, mille katuselt lendas jäätükk teise sõiduki pihta.

Et sarnased õnnetused ei juhtuks, tuleb enne sõitma minemist kindlasti varuda aega klaaside, kere ja tulede puhastamiseks, et liigeldes mitte panna ohtu nii teiste kui enda vara ja elusid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.