If Kindlustuse blogi

Miks on oluline välismaal autot rentides teha juba Eestis ära omavastutuskindlustus?

Rendiauto kasutamine välisreisil on väga mugav ja mõnus moodus ringiliikumiseks, aga sellega kaasneb ka väga palju varjatud kulusid.

Kõik, kes on kunagi autot rentinud, teavad, et hind, mis näidatakse kodulehel, hakkab kiirelt erinevate  lisatasude arvelt kerkima. Peamiseks põhjuseks on kindlustus.

Ilma kindlustuseta ei tohi mingil juhul autot rentida

Oluline on teada, et igal juhul tuleb rendiautole kindlustus võtta. Ilma selleta võib saada auto palju odavamalt, aga kas te tahaksite isegi väiksema plekimõlkimise eest maksta kellegi nõudel tuhandeid eurosid?

Tähelepanu tuleb pöörata omavastutusele

Keeruliseks läheb asi siis, kui peab hakkama valima omavastutuse suurust. Mida väiksem omavastutus, seda kallim hind ning kokkuvõttes võivad vahed olla väga suured.

Samas pole väga mõtet võtta kindlustust, kus omavastutus on mitu tuhat eurot. Pole üldsegi haruldane, et rendiautol saab tundmatus kohas liigeldes kriimustada stange või juhtub mõni teine väiksem õnnetus. Tundub ebaõiglane maksta selle eest mitu tuhat eurot omavastutust. Seega tuleb kas vähendada omavastutuse suurust või leida mõni teine lahendus.

Kuidas võimalikke kulusid vähendada?

If Kindlustus on oma reisikindlustuse kaitsete hulka toonud rendiauto omavastutuse kindlustuskaitse.

Rendiauto omavastutuse kindlustuskaitse hüvitab omavastutuse kulud renditud sõiduauto varguse, röövimise, hävimise või kahjustumise korral.

Autot rentides:

  • võid võtta suure omavastusega kindlustuse rendifirmast ja seega maksta rendifirmale vähem
  • juhul, kui toimub kindlustusjuhtum ning peate maksma omavastutust, siis kannab need kulud teie eest If Kindlustus
  • selleks tuleb rendiauto leping ja omavastutuse nõue esitada If Kindlustusele ja viimane katab nõutud kulud

Omavastutuse kindlustus on osa reisikindlustusest

See lisakaitse reisikindlustuse poliisis lisab viis eurot päevas, aga pakub palju rohkem meelerahu ja majanduslikku kindlust võimalike juhtumite osas. Samuti on hea võimalikult palju asju ajada korda juba enne reisi ja eesti keeles, et välismaal vältida keelebarjääri tõttu tekkinud segadusi.

Kuna reisikindlustust on kõige mõistlikum osta Ifi e-büroost, siis seal tuleb lihtsalt teha linnuke lahtri “Rendiauto omavastutuse kindlustus” ette ja ongi korras.

Kõige lojaalsematele, If Plus boonusprogrammi kõrgemail ehk kolmandal tasemel olevatele klientidele on see tausta.

Seega ei ole mõtet omale autoreisi ajaks lisastressi tekitada, sest kogemused näitavad, et võõras riigis on turistile erinevate õnnetusjuhtumite puhul väga lihtne kaela määrida erinevaid kulusid ja nõudeid. Mõistlik on end eelnevalt selle vastu ära kindlustada.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.