If Kindlustuse blogi

Miks peaks sõlmima kaskokindlustuse ka sõidukile, mis ei ole enam liisingus?

Foto: Shutterstock.

On küllaltki sagedane, et äsja liisingusse võetud uuele sõidukile sõlmitakse lisaks liikluskindlustusele ka kaskoleping. Pärast viie aasta möödumist, mis on tavapärane liisinguperiood, otsustavad osa autoomanikest kaskokindlustuse aga lõpetada.

Kas see on tõesti mõistlik? If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja selgitab lähemalt, miks on oluline ka pärast liisinguperioodi lõppu jätkata kaskokindlustuse omamist.

Keskmine kaskojuhtum on ligi 2000 eurot

Tihtilugu ei adu autoomanikud, et ka näiteks 5-10 aasta vanuste sõidukite remondiarved ulatuvad avariide korral tuhandete eurodeni. If Kindlustuse statistika kohaselt jääb ühe kaskojuhtumi kahjusumma keskeltläbi vahemikku 1700-2000 eurot. 

Suuremate õnnetuste korral võivad kahjusummad ulatuda 5000-9000 euroni või lõppeda koguni sõiduki mahakandmisega. “Seega tasub alati arvestada sellega, mis on auto turuväärtus ja kui suur on kindlustusmakse. Kaskokindlustuse kuumakse on kindlasti kordades odavam kui uuema auto parandamine ja korda tegemine,” toonitas Piiroja. 

Näiteks juba parklas saadud väikse kriimustuse parandamine maksab remonditöökohas keskmiselt 300-400 eurot. Kaskokindlustuse kuumakse on küll suuresti sõltuv erinevatest teguritest, kuid üldiselt jääb see mõnekümne euro juurde. 

Omavastutuse suurus mõjutab ka hinda

Piiroja toob veel välja, et ka kaskokindlustuse hinda on võimalik vähendada, valides suurema omavastutuse. If Kindlustus pakub standardina omavastutuseks 100, 200 või 300 eurot, millest odavaima kindlustusmakse tagab loomulikult viimane summa. 

Kui autojuht valib aga väiksema omavastutuse, tähendab see küll suuremat kindlustusmakset, kuid õnnetuse korral ei pea ta oma taskust nii palju välja käima.

Ehk enne lõpliku otsuse tegemist, tasub kindlasti läbi mõelda, kas sa oled valmis maksma remondiarveid. Õnnetusse võib sattuda igaüks ning täielikult kaitstud pole isegi kõige kogenum või ohutuma sõidustiiliga juht – eriti kui näiteks teele hüppab ootamatult metsloom või keegi teine su auto parklas ära rihib.

Kaskokindlustuse hinda saab hõlpsasti arvutada siin. Vaata ka järele, milliseid kaitseid pakub kaskokindlustus

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.