If Kindlustuse blogi

Miks tasub kaskokindlustuse osta ka vanemale autole?

Kaskokindlustus ei ole mõeldud ainult uutele liisingus olevatele autodele. Oma auto remondikulude all hoidmiseks tasub ka vanemale autole kaskokindlustus sõlmida.Foto: Shutterstock

Miskipärast on levinud arusaam, et kaskokindlustuslepingut tasub sõlmida ainult uuematele ja liisingus olevatele sõidukitele ning tekib küsimus, kas vanemale autole saab ja on mõistlik kaskokindlustust soetada?

Tegelikkuses ei oma tähtsust, kas auto on uus või vana. Keegi ei taha õnnetuse korral sõiduki remondi- ja kahjukulusid kinni maksta. Rääkimata sellest, et mõne jaoks võib just vanem sõiduk olla sentimentaalse tähendusega, mida ei taheta lõhkuda.

Ja olgem ausad, metsloomad ei mõtle teele astudes, kas maanteel sõidab uus või vana auto. Kahju on suur mõlemat pidi ning ka vanema auto saab kaskokindlustuse olemasolul null-omavastutusega lasta ära parandada.

Samamoodi ka kõiksugused keretööd, kaasa arvatud kriimude parandamised algavad pooletuhandest eurost. Ja kui auto jätab tee äärde või jääb kinni, on autoabist suur abi. Rääkimata klaasikahjudest – autodel tuleb õnnetusi ette ja mõistlik on oma kulud võimalikult madalal hoida.

Kaitse kuni 25 aastat vana sõidukit

If Kindlustus pakub kaskokindlustust kuni 25 aastat vanale sõiduautole, pakiautole, veoautole, vedukile, haagisele, mootorrattale või bussile. Ehk kui sinu sõiduki esmane registreerimine toimus aastal 1997 või hiljem, saad kindlustada selle kaskoga.

Lisaks ei pea muretsema ka välismaal liigeldes, kuna kaitse kehtib kõikjal Euroopa riikides, välja arvatud Ukrainas, Valgevenes ja Venemaal.

Et teada saada, palju maksab sinu sõidukile kaskokindlustus, pakub If Kindlustus Kasko kalkulaatorit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.