Millal juhtub enim liiklusõnnetusi?

Foto: Shutterstock.

Jaanuar on tavapäraselt kõige suurema kahjude hulgaga kuu. If Kindlustuse liikluskahjude järgi registreeritakse jaanuaris keskmiselt 9% enam kahjusid kui teistel kuudel.

Ühest põhjust on Ifi liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul kahjustatistikat vaadates raske tuua, kuid kindlasti mängib talvekuudel oma rolli ilmastik, eriti libedus ja ka lumetormid, mis kahjusid vaadates juhtumeid mõjutavad. Halvad teeolud ja halb nähtavus on ka üks raskete liiklusõnnetuste põhjuseid.

Väga külmade ilmadega rahuneb liiklus silmnähtavalt

Teisalt järgnevad jaanuarile kahjusageduste poolest oktoober (+6%) ning mai- ja juulikuu (+4%), mistõttu ei saa väita, et ainult lumi ja jää on need faktorid, mis liikluskahjude sagenemisele kaasa aitavad. Tegelikult on Veilbergi sõnul väga külmade ilmade puhul näha isegi liikluse ja sellest tulenevalt ka liikluskahjude “jahtumist”.

“Kui mingil hetkel läheb talvel väga külmaks – nii et autod ei käivitu enam hästi – avaldab see mõju ka kahjusagedusele. Autosid on sel perioodil lihtsalt liikluses vähem,” selgitas ta.

Aasta kõige madalamate liikluskahjudega kuud on seevastu kolm järjestikkust kuud: veebruar (-8%), märts (-8%) ja aprill (-7%). Kui veel talvekuude puhul sai rääkida ilmastikust kui liikluskahjusid mõjutavast faktorist, siis rahulikumate kuude puhul on põhjuste leidmine tunduvalt keerulisem.

Käesoleva aasta jaanuar on mõnevõrra erinenud eelnevatest aastatest. „Tänavu jaanuaris ei ole olnud probleemiks tavapärane libedus ja lumi. Seega on toimunud vähem õnnetusi, aga ettevaatlik peab olema siiski – vihmane ilm vähendab samuti nähtavust ja on seegi tekitanud mõningaid probleeme,“ lisas Veilberg.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.