If Kindlustuse blogi

Millal on vaja kaasas kanda liikluskindlustuse poliisi, millal rohelist kaarti?

Foto: Scanpix/Mailiis Ollino.

Liikluskindlustus on Eestis kõikidel liikluses osalevate mootorsõidukite puhul kohustuslik. Õnnetusjuhtumi korral on just kahju tekitaja kindlustusselts see, kes kannatanule tekkinud kahjud hüvitab. Kohustuslik liikluskindlustus kaitseb seega kahju tekitajat, sest kindlustuse puudumise korral tuleks vastavad summad välja käia inimese enda taskust.

Eesti piires ei ole liikluskindlustuse poliisi kaasas kandmine kohustuslik. Euroopa Liidu riikides eeldatakse üldiselt, et ELi registreerimistunnusega sõidukitel on kehtiv liikluskindlustus olemas ning ainult poliisi kontrollimiseks autosid peatada ei tohi. Mõnel teisel põhjusel sõidukit peatades on politseil siiski õigus kindlustuspoliisi kontrollida, seetõttu peab olema ette näidata liikluskindlustuse poliis väljatrükitud kujul

Kindlasti tuleb liikluskindlustuse olemasolu tõendav dokument kaasa võtta Eestist välja sõites. “Kui inimesel on plaan autoga sõita Venemaale või mõnda teise Euroopa majanduspiirkonda mitte kuuluvasse riiki, peab kaasa võtma rohelise kaardi, mis on sisuliselt liikluskindlust tõendav dokument,” selgitas Ifi liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg.

Enne sõidu alustamist peab aga juht olema nii Eestis kui ka teistes liikmesriikides veendunud, et tema sõidukil on kehtiv kindlustus olemas. Sama kehtib ka võõra sõiduki rooli istudes.

Veilberg tuletab veel autojuhtidele meelde, et vajadusel saab rohelise kaardi kätte kindlustusseltsi büroost. “Rohelise kaardi taotlemist ei maksa viimasele minutile jätta, kuna üldjuhul hilisõhtul ning öötundidel seda kätte saada ei õnnestu. Roheline kaart trükitakse rohelisele paberile. Teist värvi paberit ei pruugi võõrriigi seadusesilm aktsepteerida,“ lisas Veilberg.

Lähimad riigid, kus rohelist kaarti nõutakse on Venemaa, Valgevene ja Ukraina. Täpsemalt vaata rohelise kaardi riikide kohta siit.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.