Millal on viimane aeg probleemiga kaskosse pöörduda?

Õnnetusjuhtumist saabmugavalt ja kiiresti teavitada Ifi kodulehel.Foto: Shutterstock

Auto on eelkõige igapäevases tarbimises ning nii tuleb ikka ette suuremaid ja väiksemaid õnnetusi, mille käigus tasuks kindlustusseltsiga ühendust võtta. Kõiki kriime ei pruugigi kohe märgata. Seda parem on teada, kui kaua on autoomanikul aega, et kindlustusseltsi õnnetusjuhtumist teavitada?

If Kindlustuse sõidukahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul on mõistlik kahjujuhtumist või kriimustusest esimesel võimalusel kindlustusseltsile teada anda. “Kindlustusel on siis kergem aru saada, kuidas ja missugune õnnetus on juhtunud,” selgitab Kruus. Tema sõnul saab juhtumist teavitada mugavalt ja kiiresti Ifi kodulehel. Samuti, mida varem juhtunust teada anda, seda varem saab ka auto korda.

Tõsi on see, et vahel tõesti inimene ei pruugi märgata mõnda kriimustust, siis on arusaadav, et kindlustust teavitatakse alles mõne kuu pärast. Küll aga võib teavitamisega viivitades tekkida olukord, kus ei saa enam aru, millal kahju on tekkinud. “Kui selleks ajaks peaks veel poliis lõppenud olema, siis võib olla keeruline tõendada, et õnnetus juhtus poliisi kehtivuse ajal,” lisab Kruus

Ja kui inimene ei tea, kas tegemist on kahjuga, mis võiks kaskoga kaitstud olla, siis tasub kindlasti kindlustusseltsiga ühendust võtta. Just kahjukäsitluse käigus selgub, kas kindlustus saab autoomanikku aidata või mitte. 

Kuna õnnetus võib tabada autorooli igaüht, siis uuri kindlasti lähemalt, millise kahjude eest on võimalik enda sõidukit kaitsta kaskokindlustusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.