Millal pääsed kaskojuhtumi puhul omavastusest?

Kaskokindlustuse eesmärk on katta autoomanikule ka need kulud, mis on tekkinud tema enda süül. Olenevalt kindlustuslepingust on omanikul siiski ka teatud omavastutuse osa, valdavalt 200 eurot.

Samas on lepingust tulenevalt teatud kahjud omavastutusest vabastatud, näiteks klaasikahjud või kokkupõrge metsloomaga. Kui keegi teine on õnnetusese eest vastutav, siis on õige tegutsemise korral võimalus omavastutus kahju tekitajalt tagasi saada.

Kuidas sellistel juhtudel käituda, et omavastutuse maksmisest pääseda?

Teata õnnetusest

Kõige olulisem tarkus on see, et olukord tuleb võimalikult täpselt fikseerida ning vahel tuleb õnnetusest teavitada ka politseid.

Kui olete sõitnud kogemata löökauku ning kahtlustate, et auto sai viga, siis tuleb olukord kohapeal fikseerida ja kohale kutsuda ka politsei. Täpsemalt kirjutasime sellest SIIN. Kui sündmuskohalt on lahkutud, siis hilisem kaebamine ja nõude esitamine teevaldajale ei aita enam midagi.

Paljud kahjuks ei tea, et ka metsaloomaga toimunud õnnetuse puhul on oluline politsei informeerimine ja juhtunu registreerimine. Sündmuskohal tuleb teha pildid ning kirjeldada juhtunut.

Loomulikult on vigastada saanud või hukkunud looma korral vajalik ka teavitada keskkonnainspektsiooni numbril 1313. Kui viga sai aga väiksem loom, siis tuleks helistada maanteeinfokeskusesse numbril 1510.

Teatamine päästab ka hilisematest probleemidest

Teatamine pole üksnes oluline omavastutusest pääsemiseks, vaid enamikel juhtudel on see ka seadusest tulenev nõue.

Tagurdasid liiklusmärgile otsa ja sõitsid selle viltu? Omavastutusest sa ilmselt ei pääse, kuid teatamata jätmine võib tuua sulle hiljem arve märgi remondi eest.

Autojuht on seadusega kohustatud politseid teavitama ka sellisest juhtumist, kus ühte osapoolt ei ole sündmuskohal. Siia alla käib näiteks otsasõit pargitud autodele, liiklusmärkidele, teepiiretele või muudele objektidele, mille omanikku ei ole võimalik kohe leida.

Seega ei tasu loota, et kellegi auto riivamine ja kirja jätmine kojamehe vahele, on parim lahendus. Seda ei tarvitse kannatanu märgata, hakkab sadama, tuleb tuul või juhtub miskit muud, mille tõttu kiri ära kaob. See tähendab, et lisaks kahjude tasumisele, võid saada veel ka karistuse sündmuskohalt põgenemise eest.

Kaskojuhtumite puhul, kus te arvate, et kahju pole teie süül tekkinud ning soovite omavastutusest pääseda, tuleks kindlasti helistada ka kindlustusfirmale ja nõu küsida.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.