If Kindlustuse blogi

Millal tekkis liikluskindlustus?

Liikluskindlustuse ajalugu ulatub eelmisesse sajandisse.Foto: Shutterstock

Liikluskindlustus on enamikes riikides, sealhulgas ka Eestis kohustuslik vastutuskindlustuse liik, millega hüvitatakse sinu sõidukiga teistele isikutele või nende varale põhjustatud kahjud. Millal võeti see aga maailmas esimest korda kasutusele?

Mootorsõidukite laialdane kasutamine linnapiirkondades algas pärast Esimest maailmasõda. Selleks ajaks olid autod juba suhteliselt kiired ja ohtlikud, kuid ometi ei olnud kuskil maailmas veel kohustuslikku autokindlustust. See tähendas, et vigastanud ei saanud õnnetuses hüvitist ning autojuhtidele ja varale tekitatud kahju tekitamise eest tuli maksta suuri summasid.

Kohustuslik autokindlustusskeem võeti esimest korda kasutusele Ühendkuningriigis 1930. aasta maanteeliiklusseadusega. See tagas, et kõik sõidukiomanikud ja juhid oleks kindlustatud kolmandate isikute vigastuste või surma korral, kui nende sõidukit avalikus liikluses kasutati.

Saksamaa kehtestas 1939. aastal samalaadsed õigusaktid, mida nimetati mootorsõidukite omanike kohustusliku kindlustuse rakendamise seaduseks. Eestis eksisteerib kohustuslik liikluskindlustus 1993. aastast.

Kas sul on kehtiv liikluskindlustus?

Täna saad enda liikluskindlustuse kehtivust kontrollida Liikluskindlustuse Fondi kodulehel. Ifi iseteeninduses saad kontrollida kõiki kehtivaid kindlustuslepinguid, sealhulgas ka kaskokindlustust.

If Kindlustus saadab sulle lõppeva kindlustuse kohta ka meeldetuletuse – nii saad olla alati kindel, et ei unustaks lepingut uueks perioodiks pikendada ja ei sõida ilma kehtiva kohustusliku kindlustuseta ringi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.