Millal tuleb kaskokindlustuse omanikul tasuda omavastutus?

Foto: Shutterstock

Olgu tegemist avarii või väravaposti otsa sõitmisega – kaskokindlustus hüvitab sõidukile tekkinud kahju olenemata süüdlasest või tekkepõhjusest. Missugustel juhtudel peab autoomanik aga kergendama kukrut omavastutuse võrra?

Üldjuhul omavastutus 200 eurot

Liikluskindlustus on Eestis seadusega kohustuslik kõigile registris kirjas olevatele autodele. Kaskokindlustust ükski seadus ei nõua, kuid arvestades Eesti mitmepalgelist ilmastikku ja teeolusid, sõlmivad paljud autoomanikud enda kaitsmiseks ka kaskokindlustuse lepingu.

Kaskokindlustuse lepingus on alati sätestatud ka omavastutuse suurus. If Kindlustuses on see üldjuhul 200 eurot (If Plusi kolmanda taseme klientidel 150 eurot). Kuid on mõningad juhud, mille puhul omavastutuse summat välja käia ei tule.

Kui toimub liiklusõnnetus ja süüdlase osas ei jõuta koheselt kokkuleppele

Kui peale avariid ei jõuta kokkuleppele, kumb osapool on vastutav pool, võib olla mõistlik esialgu lasta auto remontida kaskokindlustuse alt. Sel juhul tuleb alguses siiski omavastutuse osa ära maksta. Hiljem aga makstakse see kannatanule teise poole liikluskindlustuse alt tagasi.

Pisikahjustusi ei pea alati remontima

Väga väikeste kahjustuste osas tuleb autoomanikul kaaluda, kas on mõistlik lasta viga ära parandada kaskokindlustuse alt, teades et ise peab omavastutuse osa hüvitama, jätta vigastus parandamata või leida parandamiseks mingi soodne alternatiivne meetod, mille hind jääb alla omavastuse suuruse.

Igal juhul tasub alati konsulteerida nii kindlustuse kui ka remondifirmaga. Kliendil on alati õigus talitada oma parima äranägemise järgi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.