If Kindlustuse blogi

Millal võib kindlustuseta autoga liikluses osaleda?

Liikluskindlustus peab olema igal sõidukil, mis liiklusesse asub.Foto: Shutterstock

Vahel võib juhtuda, et soovid transportida autot, millel mingil põhjusel puudub kehtiv liikluskindlustus. Kui sõit on vaid imelühike, vaevalt kilomeeter, siis kas ja millal võin autoga liiklusesse minna ilma kehtiva liikluskindluseta?

Kindlusta ka siis, kui auto on pukseerimisköiega sleppi võetud

Õige vastus on mitte kunagi. Liikluses osaleval autol peab olema alati kehtiv liikluskindlustus, seda ka siis, kui auto on näiteks köiega teise auto järele kinnitatud. “Autole ei ole vaja liikluskindlustust ainult siis, kui see on kõigi nelja rattaga treileri peale tõstetud,” selgitab If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg.

Kindlasti ei tasu riskida ning kindlustuseta autoga liiklusesse minna lootuses, et midagi ei juhtu. Esiteks on tegu seadusevastase teoga, millega võivad kaasneda trahvid politseilt. Teiseks, teada ja tuntud tõde on, et õnnetus ei hüüa tulles ehk kindlustuseta autoga õnnetusse sattudes tuleb kõik kahjud autoomanikul isiklikust taskus kinni maksta. Ja auto parandamine ei ole odav lõbu.

Rääkimata sellest, et kui kindlustuseta auto omanik on õnnetuse põhjustaja ning avariis saab keegi kaasliiklejatest viga, siis tuleb põhjustajal kanda ka ravikulud.

Oma sõiduk tuleb kindlustada ka siis, kui sõidad autoga väga harva. Kindlustusseltsid saadavad enne kindlustuspoliisi lõppemist reeglina omanikule ka meeldetuletuse, sageli isegi mitmeid.

Ja kindluse mõttes on tasub aeg-ajalt oma sõiduki kindlustuse kehtivust kontrollida Eesti Liikluskindlustuse Fondi kodulehel ning If Kindlustuse kliendina ka Ifi e-büroos. Soovi korral on võimalik kindlustada oma autot ka kõigest üheks päevaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.