If Kindlustuse blogi

Millest sõltub kaskokindlustuse omavastutuse suurus?

Kui kaskokindlustatud sõiduki juht peaks ise õnnetusjuhtumi põhjustama, tuleb tal tasuda omavastutus, mis on paika pandud kindlustuslepingus. Mille põhjal kujuneb omavastutuse suurus ja kas klient saab seda ka ise määrata?

If Kindlustuse riskijuhi Kristo Piiroja sõnul võimaldab suurem omavastutus pakkuda odavamat kindlustushinda, samas kui madalama omavastutusega tõuseb käsikäes ka kindlustusmakse perioodihind.

Standardina pakub If omavastutuseks 100, 200 või 300 eurot, millest soodsaima kuumakse tagab mõistagi viimane omavastutuse summa.

Autojuht võib valida väiksema omavastutuse summa ja suurema kindlustusmakse, mis tähendab, et õnnetusjuhtumi korral tuleb oma taskust välja käia väiksem summa, kuid mis pikema perioodi peale võib tähendada suuremat väljaminekut.

“Lõpuks peab klient ikkagi ise otsustama, mis talle enim sobib. Kas soodsam omavastutus või soodsam kindlustusmakse,” sõnas Piiroja.

Erilisemate ja kallimate sõidukite kindlustamiseks soovitab riskijuht helistada Ifi kindlustustelefonile 777 1211, et küsida pakkumisi erinevate omavastutuste suurustega.

Kaskokindlustuse hinda koos erinevate omavastutuse suurustega saab arvutada siin.

Loe lisaks: kas kaskokindlustuse hind on seotud ainult auto ja selle parameetritega?

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.