If Kindlustuse blogi

Millest sõltub kindlustusjuhtumi käsitlemise kestvus?

Foto:Shutterstock.

Juhtub avarii. Kõik osapooled käituvad õigesti, täidavad tingimused korrektselt ning juhtum läheb käsitlemisele. Kaua see tavaliselt aega võtab ning millal uuesti rahulikult sõitma minna saab?

“Siinkohal tuleb vaadata kahte asja. Esmalt seda, kui kiiresti juhtum lahendatakse, ning seejärel seda, kaua võtab aega remont,” räägib If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus.

Kruus räägib, et otsused võetakse alati vastu võimalikult kiiresti ning auto taas tänavakõlbulikuks muutmine sõltub reeglina remondikoha järjekordadest ja varuosade tarneaegadest. See aeg võib kesta päevadest kuni nädalateni.

Küll aga nendib ta, et enamik õnnetusi on reeglina sellised, kus autod suudavad juhtumitest hoolimata edasi liigelda. Sel juhul on kahjud tavaliselt kosmeetilised, nagu näiteks kriimustatud värv või väike mõlk.

Peamine on, et tähtsad osad, nagu mootor, veermik, juhtimisinstrumendid või näiteks tuled ei oleks puruks sõidetud. Liiklusohutuse perspektiivist on need kõige tähtsamad.

“Kui aga edasi sõita ei saa, aitab vastava kaskokindlustuse olemasolu, mis võimaldab asendusauto kasutamist,” lõpetab Kruus.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.