If Kindlustuse blogi

Milline peaks olema laste turvavarustus autos?

Autosõidul ei tasuks laste turvavarustuse pealt kokku hoida, see olgu eakohane ja korralikult kinnitatud.Foto: Shutterstock

Suvistel perereisidel autoga ringi sõites, on oluline oma laste turvalisusele tähelepanu pöörata. Maanteedel on liiklus tihe ja kiirused sageli suured. Laste turvavarustuse pealt kokku hoida ei tasu, see olgu eakohane ja korralikult kinnitatud. Õnnetuse korral hüvitab kindlustus reeglina ka kannatada saanud turvavarustuse.

Turvavarustus olgu nõuetekohane

Kui lapse kasv ei võimalda teda nõuetekohaselt sõiduauto turvavööga kinnitada, tuleb omaette istuva lapse sõidutamisel kasutada tema pikkusele ja kaalule vastavat turvavarustust. Esiistmel tohib last sõidutada vaid siis, kui ta on turvavarustuse abil nõuetekohaselt kinnitatud, süles last esiistmel sõidutada ei tohi. 

Lapse turvatool peab olema sertifitseeritud ja tootjafirma juhiseid järgides tuleks võimalusel alati auto tagaistmele kinnitada. Vajadusel võib turvahälli paigaldada seljaga sõidusuunas ka esiistmele, kuid kindlasti tuleb veenduda, et esimene turvapadi oleks välja lülitatud.

Sama tähtis, kui turvatooli või turvahälli kinnitamine, on lapse kinnitamine rihmadega toolis või hällis. Kuna turvatooli ja -hälli rihmad ei tõmbu avarii korral ise pingule nii nagu auto turvavöö, tuleb neid eelnevalt piisavalt pingutada.

Kindlustus hüvitab kannatada saanud turvavarustuse

Kindlustusjuhtumite puhul saab kindlustus hüvitada ka turvavarustust. If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus selgitab, et liikluskindlustuse alt hüvitatakse avarii tagajärjel teisele osapoolele tekkinud kahju, sealhulgas autos olnud turvatoolid jms juhul, kui need on kahjustada saanud.

Kaskokindlustuse alt hüvitatakse lisaks sõidukile tekkinud kahjustustele ka sõidukis olnud turvatoolidele tekkinud kahju. See kaitse on kõikides Ifi kaskopakettides sees ja seda eraldi juurde ostma ei pea.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.