If Kindlustuse blogi

Millises välisriigis eestlased enim õnnetusi põhjustavad ja mis dokumendid välismaale reisides kaasa võtta?

Autoga reisimine annab välismaal olles tõelise vabaduse minna sinna, kuhu ise tahad. Seepärast on Euroopa autoreisid eestlaste seas ka populaarsed.

Kuid lisaks suuremale liikumisvabadusele tähendab autoga reisimine kahjuks ka seda, et kõik kindlustusjuhtumid tuleb nüüd lahendada ära võõras keskkonnas ja enamasti ka võõras keeles.

2018. aastal toimusid välismaal pea pooled (48%) Ifi sõiduautode liikluskahjudest just Soomes, mis on eestlaste seas väga populaarne sihtkoht. Võrdselt 13% juhtumitest leidsid aset nii Venemaal kui ka Lätis ning juba vähem tuli kindlustusjuhtumitega tegeleda Rootsis (5%), Hispaanias (4%) ja Itaalias (4%).

Mis dokumendid peavad välismaal reisides kaasas olema?

Enamik autojuhte on harjunud, et Eestis oma autoga sõites ei pea olema kaasas midagi muud peale isikut tõendava dokumendi. Välismaale minnes tuleks aga igal juhul võtta kaasa liikluskindlustuse poliis, millele Ifis on just seepärast vajalik info märgitud peale ka inglise keeles.

Euroopa Liidu riikides reisimiseks piisabki ainult liikluspoliisi kaasas kandmisest ning rohelise kaardi võib printimata jätta. Samuti tuleb kaasa võtta sõiduki registreerimistunnistus.

Küll aga tasub auto kindalaekasse muretseda ingliskeelne liiklusjuhtumi vormistamise blankett, kuna enamasti leiab neid vaid kohalikus keeles ning võib juhtuda, et Ungaris kindlustusjuhtumit vormistama hakates ei pruugi sa kohalikust blanketist midagi aru saada.

Eestis väljapoole sõites tasub mõelda kaskokindlustuse soetamise peale, kuna sedasi oled oma sõidukiga igasugu ettenägematute olukordade jaoks paremini kaitstud. Samuti on mõistlik välismaal kindlustusjuhtumisse sattudes kutsuda välja kohalik politsei, et juhtum saaks kindlalt ja korrektselt vormistatud.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.