Millises vanuses juhid satuvad enim liiklusõnnetusse ning kus piirkondades seda kõige rohkem juhtub?

On selge, et äsja juhtimisõiguse saanud autojuhi kogemuste pagas on mõnevõrra väiksem kui juba vilunuma roolikeeraja oma. 

Kas õnnetusi põhjustavad rohkem noored või eakad autojuhid?

If Kindlustuse statistikast, mis koguti mitme aasta jooksul enne pandeemiat, selgus, et tõenäosus liiklusõnnetus põhjustada on suurem noorematel autojuhtidel (18–25 aastased) ning pärast 26. eluaastat hakkab kahjusagedus järk-järgult vähenema. 

Suures pildis on nooremate kahjusagedus umbes 8–10%, võrreldes vanemate ja kogenumate autojuhtide 3,6%-ga. Viimaste andmete kohaselt on suurenenud ka eakamate autojuhtide risk põhjustada liiklusõnnetusi.

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul võib põhjusteks olla näiteks liikluse tihenemine ja keerulisemad teemärgistused ning teedevõrgustikud. 

Noorematel autojuhtidel on alati soovitatav sõlmida võimalikult vara liikluskindlustuse leping, mitte sõita näiteks vanemate nimel oleva kindlustatud autoga. Seda seetõttu, et kindlustuse ajalugu hakkaks kehtima ja isiklikud koefitsiendid langeksid. 

Hiljuti autokooli läbinud nooruki nimele kindlustuslepingu sõlmimine muudab teda liikluses ka ettevaatlikumaks ja teadlikumaks, kuna õnnetuse korral võtab vastutuse sel juhul noor autojuht ise. 

Vanus selge, kuid kuidas on lood piirkondadega?

Mõistagi on loogiline, et õnnetusi juhtub enim seal piirkonnas, kus ka autosid kõige rohkem liigub. Kuid millises piirkondades toimub kõige enam avariisid iga 100 kindlustatud auto kohta?

Esikohta hoiab ootuspäraselt pealinn Tallinn, kus kahjusagedus on 7,2 autot iga 100 sõiduki kohta. Sellele järgnevad linnad Narva ja Pärnu, kus õnnetuste kahjusagedus on sama (6,0). 

Kõrgemaid numbreid pakuvad veel Ida-Virumaa (5,5),  Harjumaa (5,2) ning Tartumaa ja Tartu linn (4,6 ja 4,5). Neile on veel lähedal Läänemaa ja Raplamaa, kus õnnetusi põhjustab keskmiselt 4 sõidukit iga 100 kindlustatud auto kohta.

Mõnevõrra vähem avariisid toimub Pärnumaal ja Saaremaal (3,5) ning Lääne-Virumaal ja Valgamaal (3,3). 

Kõige ohutumalt liiklevad statistika kohaselt autojuhid aga Hiiumaal (2,7), Viljandimaal (2,6) ja Võrumaal (2,6).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.