If Kindlustuse blogi

Millist kahju võib rahe autole tegelikult teha?

Rahe on üks laastavamaid ilmastikunähtusi, mis Eestis esineb. Lisaks taimedele ja inimestele võib rahe teha suurt kahju ka autodele, mis enamikel inimestel lageda taeva all seisavad.

Ifi kaskokindlustusega autoomanikul ei tule ka pärast autoga suurema rahesaju kätte jäämist muret tunda, sest rahe tekitatud kahju jääb kaskoga kindlustusseltsi kanda. Kuid alati on lihtsam ja soodsam (omavastutuse võrra) kahjusid ennetada.

Teatavasti on rahe suhteliselt harv, kuid äkitselt esinev ilmastikunähtus. Siiski on ilmaennustustel silma peal hoides võimalik rahe esinemist mõnel määral ette teada. Abiks võib olla ka see, kui jälgida ilmastikunähtusi teistes riigi piirkondades ning sellest järeldusi teha. Kui eelmisel päeval sadas mõnekümne kilomeetri kaugusel rahet, võib olla mõistlik auto järgmisel päeval varju alla parkida.

Vahel annab rahe endast varakult märku, täpselt nagu vihmasadu, mis kõigepealt tibutab ning seejärel oavarrest kallama hakkab. Kui märkad esimesi raheterasid langemas, tasuks auto võimaluse korral varju alla viia või millegagi katta. Kindlasti tuleks vältida rahes sõitmist, kuna sel juhul on kahjude tekkimise võimalus veelgi suurem kui ainult pargitud auto puhul.

Kui oled täielikult autoga rahe kätte jäänud või jäämas ning kuskil lähedal varjualust ei paista, võib esiklaasi suuremast kahjust säästmiseks katta porimattidega. Mõnikord on võimalik auto ka sedasi parkida, et rahe langeb vähemalt esiklaasile, mitte küljeklaasidele, kuna just esiklaas peab enamjaolt kahjudele kõige paremini vastu ning kuulub kaskokindlustuse all ka hüvitamisele.

Tormide aegu tuleb tähele panna, et auto uksi tasub lahti teha kahe käega, sest muidu võib tuulega ukse liigse hooga lahti lüüa ja see võib ust kahjustada. Ka selliseid näiteid on If Kindlustuses olnud.

Kuigi rahe kahjusid ei ole väga palju, siis 2017. aasta erines teistest selles osas, et siis registreeriti 24 kahjujuhtumit. 2015. aastal aga leidis aset juhtum, kus If hüvitas kliendile lausa auto turuväärtuse enam kui 25 000 euro ulatuses, kuna rahe oli rikkunud terve auto.

If Kindlustuse kaskokindlustus hüvitab rahest tekkinud kahjud. Kaskokindlustuse hinda saad arvutada siit.

Rahes sõitmise ja sellega toime tulemise kohta on õpetliku video teinud ka Ameerika autotootja Ford.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.