If Kindlustuse blogi

Millist kindlustust on vaja, kui satud õnnetusse renditud tõukerattaga?

“Tõukerattajuhid peaksid panema end autojuhi olukorda, kellel on praktiliselt võimatu reageerida, kui tõukeratas sõidab mööda kõnniteed ja siis ühel hetkel ootamatult sõiduteele pöörab,” selgitab If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus.Foto: Shutterstock

Renditavaid tõukerattaid jagub meie linnapilti aina enam. Üha rohkem kuuleme ka kahetsusväärseid uudiseid sellest, kuidas tõukerattajuhid on põhjustanud või sattunud õnnetusse. Millist kindlustust on vaja, kui sõidad tõukerattaga autole otsa?

Sageli juhtuvad õnnetused ülekäigurajal

Kindlasti on palju õnnetusi, mis ei jõuagi olenevalt asjaoludest kindlustuseni, kuid If kindlustuse näitel saab öelda, et kõige raskemad õnnetused ei juhtu alati mitte kõnniteel, vaid sageli ülekäiguradadel, kus tõukeratas sõidab autojuhi jaoks ootamatult kiiresti teele.

“Tõukerattajuhid peaksid panema end autojuhi olukorda, kellel on praktiliselt võimatu reageerida, kui tõukeratas sõidab mööda kõnniteed ja siis ühel hetkel ootamatult sõiduteele pöörab,” selgitab If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus. Ta kommenteerib, et raske on ohtu tajuda neil, kel endal autojuhilube ei ole ja kes ei saa aru, kuidas autod liikluses liiguvad.

Lisaks ülekäiguradadele kipuvad tõukeratturid riivama ka parkivaid autosid. Igasuguste autode ja tõukerataste vaheliste õnnetuste puhul on autole tekitatud kahjude hüvitamise parimaks viisiks kaskokindlustus.

Parim variant on kodukindlustuse vastutuskindlustus

Samas ei saa jää erinevad õnnetused vaid tõukeratta ja autovaheliseks kokkupõrkeks, vaid tõukeratta juhid võivad otsa sõita üksteisele, nad võivad sattuda õnnetusse koos jalgrattaga või sõita otsa jalakäijale. 

Kui tõukeratta juht saab ise õnnetuses viga, on hea kui tal on olemas õnnetusjuhtumikindlustus. Kui aga ta vigastab mõnda autot, jalgratturit või sõidab otsa mõnele jalakäijale, siis eraldi kaskokindlustust tõukerattale ei ole.

Ainus lahendus on kasutada kodukindlutuse vastutuskindlustust. Kui on valitud kaitsepiirkonnaks Eesti, hüvitab see sarnaste õnnetuste tekkinud kahjud. Lisaks tõukeratastele võib see vajalikuks osutuda ka laste puhul, kes hoovides jalgrattaga sõites võivad kogemata mõne naabri autot kahjustada.

See on Taavi Kruusi sõnul kõige parem variant üldse kaitsta end rahaliste väljaminekute eest. “Ja ka oma lapsi, kes võivad pahaaimamatult õnnetusi põhjustada,” lisab ta.

Kodukindlustuse kohta saad täpsemalt lugeda siit ning vastutuskindlustusest siit.

Reeglite rikkumine välistab hüvitise

Samas ei päästa kõikide olukordade puhul kindlustus. Nii näiteks välistab tuvastatud alkoholijoove igal juhul igasuguse hüvitise saamise.

Teiseks tuleb jälgida renditavate tõukerataste puhul seda, millised on rendifirmade reeglid. Näiteks sage rikkumine, mida tänavapildis võib näha, on see, et tõukerattal ei ole lubatud sõita mitmekesi koos. Ka sellised mitmekesti koos tõukerattal põhjustatud õnnetused ei kuulu hüvitamisele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.