If Kindlustuse blogi

Millist rolli mängib elukoht liikluskindlustuse hinnas ja kus kõige enam avariisid esineb?

Foto: Scanpix/PM/Liis Treimann.

Kindlustuse hinna arvutus koosneb paljudest erinevatest komponentidest, mida erinevad kindlustusseltsid oma ära nägemise järgi ära kasutavad, et “parima” valemini jõuda.

Tuntud komponentideks on mõistagi sõiduki omaniku sõidustaaž ja kindlustatava sõiduki võimsus. Kuid isegi Eesti suurusega riigis mängib oma rolli kindlustushinna arvutamisel ka elukoht.

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul on sarnaselt teistele kindlustushinna arvutamiseks kasutatavate tegurite taga puhas statistika. “Tegelikult on asi päris lihtne: kui kodukant on suurema liiklustihedusega, on suurem ka võimalus, et sõiduk satub avariisse,” sõnas ta.

Kõige kallimad kindlustuse hinnad on vastavalt suurimates linnades: Tallinn, Narva, Pärnu ja Tartu. If Kindlustuse statistika näitab, et keskmiselt põhjustavad 100-st kindlustatud sõidukist Tallinnas õnnetuse 7,3, Narvas 6,4, Pärnus 5 ja Tartus 4,9 sõidukit. “Kolm ja vähem autot põhjustavad saja auto kohta liiklusõnnetuse keskmiselt Võrumaal, Põlvamaal, Jõgevamaal ja Hiiumaal,” selgitas Veilberg.

Arvesse võetakse selle statistika puhul kõiksugu olukordi, kus mõni sõiduk vigastada saab. “Peamiselt räägime siin keskmistest “plekimõlkimistest”, mis ka suurima osa kahjudest moodustavad,” sõnas ta. Seega ei ole midagi imestada, kui identse sõidustaaži ja täpselt sama mudeliga autojuhtidel on erinev kindlustusmakse – vähemalt juhul kui üks elab Võrus ja teine Tallinnas.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.