If Kindlustuse blogi

Mis juhtub, kui sõidad autoga maa-alusesse parklasse ja vigastad selle käigus näiteks suusaboksi?

Me kõik teame, et maa-alused parklad on ehitatud madalatena ning päris iga sõiduk sinna ligi ei pääse. Vahel võib aga juhtuda olukord, mil autojuhil läheb meelest, et tema sõiduki katusel on näiteks suusaboks või jalgratas ning parklasse sisenemisel saab see viga.

Kuidas suhtub kindlustusselts sedasorti olukordadesse?

Kasko teeb korda

If Kindlustuse poolt pakutava kaskokindlustusega kaasneb ka kaitse sõiduki küljes olevatele lisaseadmetele (lisatuled, katuseboks, katuseraam ja jalgrattahoidja). Seega kui need peaksid õnnetuse käigus viga saama, siis hüvitatakse kahju autoomanikule tavapärasel viisil.

Kuna autode suusaboksid on üsna madalad, siis nendega sõidetakse pigem harva millegi otsa. Levinumad on juhtumid, kui sõiduki katusel olevate jalgratastega sõidetakse maa-alustesse parklatesse, mille käigus saavad tavaliselt viga jalgrattahoidjaid.

If Kindlustuse statistika kohaselt esineb taolisi õnnetusi siiski harva, kuna enamik autojuhte arvestavad selliste riskidega.

Mõnikord näiteks unustavad suurte veokite juhid oma lasti parameetrid ning sõidavad mõne viadukti alla ennast kinni. Samamoodi unustavad aeg-ajalt ka autojuhid enda katusele pandud rattad.

Populaarsed lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.