If Kindlustuse blogi

Mis marki autod vajavad kõige rohkem kaskokindlustust?

Foto: Shutterstock

Õnnetust ei põhjusta loomulikult auto ning samuti ei tähenda ühegi margi soetamine seda, et tõenäosus õnnetusse sattuda suureneb. Selline statistika tuleneb ikkagi juhtidest, sõidustiilist, suhtumisest ohutusse ning muidugi ka sõidukite arvust teedel.

Võtsime If Kindlustuse kaskokindlustuse kolme viimase aasta andmed ning toome välja 5 kõige enam kaskojuhtumeid põhjustanud sõiduautot.

5.-4. koht

Sellelt positsioonilt leiame üllatuslikult Mercedes-Benzi ja Škoda. Mugav ja luksuslik saksa preemiumauto moodustas 6% kõikidest kaskojuhtumitest.

Sama palju kaskoõnnetusi registreeriti ka eestlaste ühe vaieldamatu lemmiku Škodaga.

Kui viimase puhul on ilmselt tegu autode suure koguarvuga, siis Mercedese puhul võib põhjus olla ka selles, et kaskokindlustus tehakse autole ka peale garantiiaja ja liisinguperioodi lõppu, mis tähendab, et rohkem autosid on kaskoga kaetud.

3.-2. koht

Ka järgmised positsioonid on jagamisel ja sedakorda võrdselt kahe jaapani päritolu tootja vahel. Nii Toyota kui Honda moodustavad mõlemad 10% kõikides kaskokahjudest.

Mõlemad on Eestis väga populaarsed margid, eriti Toyota, mis on pikalt Eesti uute autode müügitabeleid valitsenud.

1. koht

Kui te nüüd arvasite, et see on BMW, siis peate pettuma. Ifi kaskokindlustuse kolme aasta statistika näitab, et 11% kaskojuhtumeid on põhjustanud Volkswagen.

Tegemist on Eestis üldarvestuses kõige populaarsema margiga ning samuti kõige populaarsema autoga (vähe)kasutatud autode müügitabelis.

Volkswageneid, mis on vähekasutatud ja ostetakse liisinguga, tuleb panga nõudel kaskokindlustusega katta, seetõttu on nende osakaal väga suur. Samuti on ka uute autode müügis Volkswagenil kõrge koht.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.