If Kindlustuse blogi

Mis muudab kasutatud auto ostu turvalisemaks?

Fotod:Shutterstock.

Kasutatud autode turg suur ja lai, mistõttu kaasnevad sealt sõiduki ostmisega alati mõningad riskid. Et ostujärgselt potentsiaalselt kulukaid remondiarveid ning kaasnevat peavalu vältida, pakub If Kindlustus koos Auto24 müügiportaaliga uudset tehnilise rikke kindlustust.

“Tehnilise rikke kindlustus seisneb peamiselt selles, et kui ostetud autol ilmnevad tehnilised vead, siis hüvitab kindlustus rikete remondikulu,” räägib If Kindlustuse müügiarendusjuht Pilvi Sark.

Mille eest kindlustus kaitseb?

Sõiduki ostmine on rahaliselt tihtipeale eluasemelaenu järel teine kõige suurem väljaminek, mistõttu ei taha inimesed kindlasti pärast auto ostmist leida ennast olukorrast, kus tuleb hakata maksma kuluka remondi eest.

Tehnilise rikke kindlustuskaitse hõlmab erinevaid mootoriosi, pidurisüsteemi, kütuse- ja toitesüsteemi, käigukasti, sidurit, jõuülekandesüsteemi, juhtimissüsteemi, jahutussüsteemi, salongi ventilatsioonisüsteemi, tehases paigaldatud aktiivseid turvasüsteeme ning elektroonika- ja elektrisüsteeme.

Kuidas see müüjat aidata võib?

Müüja jaoks toimib Tehnilise rikke kindlustus hea reklaamina, sest tema auto kuulutuse juures kuvatakse kindlustuse ikooni ja see näitab ostjatele koheselt auto usaldusväärsust ja tehnilist korrasolekut.

Auto müüja saab kuuekuise rikkekindlustuse sõlmida minu auto24 lehel oma auto müügikuulutuse vaates. Seal kuvatakse talle ka kindlustusmakset, mis sõltub sõidukist ja jääb enamasti saja-paarisaja euro vahemikku.

„Kindlustuse eelduseks on tehnilise kontrolli läbimine, hooldusraamatut seejuures vaja ei ole,“ selgitab Sark ja lisab, et rikkekindlustust saab osta ka vanematele, näiteks kuni 20 aasta vanustele sõidukitele.

Kõige olulisema punktina võib välja tuua fakti, et probleemi korral ei pea ostja ja müüja kulude üle vaidlema hakkama, vaid sellega tegeleb kindlustus.

Lifainfot kindlustuse kohta saab siit!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.