If Kindlustuse blogi

Mis on tagajärjed, kui teha avarii autoga, millel puudub kindlustus?

Foto: Mailiis Ollino, Pärnu Postimees / Scanpix Baltics

Lühidalt öeldes – halvad, aga vaatame siiski korraks erinevaid stsenaariume.

Kohustuslik liikluskindlustus tähendab seda, et kui juhtub õnnetus, milles sina süüdi ei ole, siis katab sulle kõik kulud kindlustus ning ainukeseks mureks ongi selle protsessiga tegelemine.

Kui sina oled õnnetuse põhjustaja, siis maksab kannatanu kulud ikkagi kindlustusselts ja enamikel juhtudel seda sinult sisse ei nõuta. Kohustuslikku kindlustust makstes tagadki sa selle, et õnnetuse korral ei peaks sa teise auto kulusid kinni maksma.

Kui sina põhjustad õnnetuse, siis sinu auto kahjud katab kaskokindlustus. Muidugi juhul, kui see on sõlmitud ning olulisi tingimusi pole rikutud (õnnetuse põhjustamine joobeseisundis vmt).

Kõige mustem stsenaarium

Kui me nüüd jõuame stsenaariumini, kus sina oled õnnetuse põhjustaja ja sul ei ole kohustuslikku liikluskindlustuse lepingut sõlmitud, on lugu topelt halb. Sest lisaks enda autole, pead sa kinni maksma ka kannatanu auto.

Oluline on teada, et kannatanu ei hakka sinult otse seda hüvitist nõudma või saama. Temale maksab ikkagi kindlustus, aga viimane omakorda nõuab selle sinult pärast tagasi.

Seega tähendab ilma kohustusliku liikluskindlustuseta sõitmine kahekordset riski, mis võib ka väiksema avarii korral tuua kaasa tuhandetesse eurodesse ulatuva kahjunõude. Näiteks sõidad hajameelsusest mõnele ülikallile luksusautole sisse.

Enamik meist ei sõida ilma kindlustuseta teadlikult, vaid on unustanud õigel hetkel pikendada. Vaata, kuidas kontrollida, kas sinu kindlustus kehtib?

Arvuta oma autole kaskokindlustuse ja liikluskindlustuse hinnad.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.