If Kindlustuse blogi

Mitte ainult auto: milliseid kahjusid hüvitab liikluskindlustus?

Liikluskindlustus ei hüvita vaid auto parandamisega seotud kahjusid.Shutterstock

Eestis toimub aastas ligikaudu 30 000 liiklusõnnetust, mille kahjud hüvitab liikluskindlustus. Statistika põhjal satub sellisesse õnnetusse iga 10. sõiduk. Ent milliseid kahjusid hüvitab liikluskindlustus lisaks auto kordategemisele?

Purunenud esemed hüvitatakse

Liikluskindlustuse alt hüvitatakse teisele osapoolele tekkinud kahju sh kannatanu sõiduki äravedu sündmuskohalt. If Kindlustuse liikluskindlustuse alt veetakse sündmuskohalt tasuta ära ka õnnetuse põhjustanud sõiduk, mida tavapäraselt saab tellida ainult kaskokindlustuse olemasolul.

Lisaks autole võivad õnnetuses viga saada ka autos olevad esemed ja auto külge paigaldatud lisavarustus. Sellisel juhul hüvitab õnnetuse põhjustanud sõiduki liikluskindlustus sulle näiteks raamidele kinnitatud jalgrattad, katuseboksi ja selles sisaldunud katkiläinud esemed, aga ka kokkupõrke tagajärjel salongis purunenud tahvelarvuti, mobiiltelefoni ja õnnetuse hetkel seljas olnud riided, kui nendega midagi juhtus.

Hüvitamisele kuuluvaid kahjusid võib olla veel: kui otsa sõideti majaseinale, liiklusmärgile, aiale või tõkkepuule ning mõni neist on õnnetuse tõttu purunenud või viga saanud.

Liikluskindlustus hüvitab ka ravikulud

Raskema liiklusõnnetuse korral võivad olla viga saanud ka autos reisinud inimesed ja lemmikloomad. Sellisel juhul pole vaja õnnetusjärgse ravi tasumise pärast muretseda: nii inimeste taastusravikulud kui lemmiklooma raviks kuluva summa hüvitab liikluskindlustus.

Kui tavapäraselt tuleb õnnetusse sattudes asju ajada õnnetuse põhjustanud sõiduki kindlustusandjaga, siis teatud juhtudel võib pöörduda ka enda kindlustusseltsi poole.

Kui õnnetus on toimunud Eestis, juhtumi asjaolud on selged, inimesed pole õnnetuse käigus viga saanud ning kahju suurus ei ületa 10 000 eurot, võib autoomanik pöörduda otse Ifi soovitatud remonditöökotta. Nii on võimalik säästa auto kordategemiseks kuluvat aega ning võimalikult kiiresti tavapärase elu juurde naasta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.