If Kindlustuse blogi

Motokasko: kuldaväärt investeering sinu tsiklile

Foto: Shutterstock

Suvisel ajal tundub mootorrattaga kruiisimine kui midagi eriti mõnusat. Kuid kogu selle nautimise juures ei tasu unustada ohutust, rääkimata kindlustusest. Väga mõistlik on lisaks kohustuslikult liikluskindlustusele sõlmida oma rattale ka motokasko, mis võib sind päästa nii mõnestki täbarast olukorrast.

Korvab õnnetused, mille kahjud ulatuvad tuhandetesse eurodesse

“Motokasko on vajalik juba seetõttu, et sellega kaitsed oma sõidukit sinu enda põhjustatud avariide korral,” räägib If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja. Seda enam, et sageli tähendavad mootorratastega seotud õnnetused sõiduki mahakandmist, mis ulatub tuhandetesse eurodesse. Kuid motokaskol on veel mitmeid teisigi eeliseid.

Näiteks ei pea kaskokindlustuse olemasolul liiga palju muretsema mootorratta võtmete kadumise või hävimise korral. Need kulud hüvitatakse omanikule omavastutuseta. Rääkimata nii juhi kui kaasreisija riiete ja kaitsmete hüvitamisest. Siinjuures tasub küll meeles pidada, et hüvitise tasu ulatub 1000 euroni.

Ka mootorrattale kehtib autoabi

Ja ei tasu end nimest eksitada lasta. Kasko olemasolul saab ka mootorratta omanik vajadusel autoabi teenust kasutada. Nii ei pea muretema, kui näiteks rattaga väiksel puhkusereisil olles tehnilise rikke tõttu oma murega üksi tee äärde konutama peaksid jääma. Ja autoabi saab kutsuda olenemata oma asukohast ja ajast.

Veel tõhusam kaitse on võimalik saada siis, kui valida Motokasko Extra, mille alusel saab veel 15% täiendavat hüvitist mootorratta täieliku hävingu või varguse korral. Motokasko Extra paketti kuulub veel liisingukindlustus, millega hüvitatakse liisingu jääkväärtus, kui sõiduki jääkväärtus ületab turuväärtust. Hea boonusena makstakse hüvitist ka 100 päeva eest, mil liisinguvõtja on kindlustusjuhtumi tõttu töövõimetu.

Motokasko hinda saad arvutada siin. Kontrolli ka üle, kas sinu kaherattalisel on kehtiv liikluskindlustus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.