If Kindlustuse blogi

Näed pealt liiklusõnnetust ja kurikael põgeneb – kuidas peaksid käituma?

Kui oled tunnistajaks liiklusõnnetusele, teata politseisse.Foto: Shutterstock.

Liiklus on ettearvamatu ja autodega tuleb ikka ette erinevaid õnnetusi – see on paratamatu. Vastuvõetav ei ole aga kindlasti see, kui parklas kriimustatakse autot, mille omanik on poes ja süüdlane sõidab minema.

Teeme selgeks, mida teha olukorras, kui juhtud nägema liiklusõnnetuse põhjustanud kurikaela sündmuskohalt lahkumas.

Kõige tähtsam on jätta meelde autonumber: kui näed süüdlast sündmuskohalt lahkumas, siis tuleb vaadata esimesena autonumbrit ning võimaluse korral ka sellest telefoniga pilti teha. Seejärel võiks ka jälgida, millises suunas sõiduk liigub. Siis saad teatada juhtunust politseid ning anda neile juhtnöörid, et neil oleks süüdlast lihtsam leida. 

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus sõnas, et suur osa parklates juhtunud õnnetustest avastataksegi just nimelt kas pealtnägijate, pardakaamerate või valvekaamerate abil. 

“Kui sõidukile tehakse omaniku äraoleku ajal kriimustus ja ühtegi kaamerat või tunnistajat seda pealt ei näe, paneb see autoomaniku üsnagi kehva situatsiooni – kui kliendil ei ole kaskokindlustust, siis ei saa sel puhul kindlustus paraku aidata,” selgitab Kruus.

Loe täpsemalt siit, millised kaitseid ja võimalusi pakub sinu autole kaskokindlustus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.