Nüüd saad: kindlusta ka oma (elektri)jalgratas või tõukeratas, et pääseda sadade eurode kaotamisest

Suvi on toonud Eestimaa teedele ja tänavatele rohkelt maastiku-, maantee- ja ka elektrijalgrattaid. Tihtilugu unustatakse, et ka need liiklusvahendid tasub kindlustada, kui inimene ei soovi langeda halva üllatuse ohvriks. Positiivne on asja juures seegi, et soovi korral saab kindlustada ka elektritõukerattaid.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuhi Veiko Sepa sõnul pole kahjuks siiani kadunud jalgratastega seotud õnnetused ja vargused.

„Kui vaatame kindlustuse statistikat Baltikumi kontekstis, siis ligikaudu iga kümnenda kindlustatud jalgratta kohta on meile esitatud kahjujuhtum. Kolmveerand neist juhtumitest on seotud jalgratta vargusega, samas on juhtunud ka õnnetusi, mille puhul on vaja kas jalgratast remontida või välja vahetada,“ selgitas Sepp.

Sepa sõnul võib viimase kahe aasta statistika põhjal märgata, et keskmised kahjusummad jäävad jalgrataste puhul 800 euro juurde. Kallimate rataste kahjud võivad ulatuda mitme tuhande euroni.

Ohutuse osas annab palju ise ära teha!

„Jalgratast ei tasu jätta kasvõi hetkeks lukustamata, kuna see on kurjategijatele kerge saak. Samuti tasub kasutada kvaliteetset lukku ja mitte vähem tähtis ei ole see, mille külge rattalukk kinnitatakse. Oleme nii mõnigi kord näinud juhtumeid, kui inimene on endale soetanud kalli rattaluku, kuid kinnitab selle vägagi ebasobivasse kohta, mille tulemusena lahkub kurjategija nii ratta kui ka lukuga,“ selgitas Sepp.

Rattavõistluste jaoks tasub oma jalgratas kindlustada

Suvel on üle Eesti rohkelt rattavõistluseid. Paraku on üsna tavapärane, et võistluste käigus võib lõhutud saada nii mõnigi jalgratas. Seega tasub võistlusel osalejal kindlasti tutvuda võimalustega kindlustada oma jalgratas, et õnnetuste korral vältida küllaltki suuri väljaminekuid.

„Kui koduhoovist või trepikojast varastatud jalgratta hüvitamise katab reeglina kodukindlustus, siis väljaspool kodu või võistlustel juhtunud õnnetuste tarbeks on vajalik sõlmida laiema kaitsega kodukindlustus või eraldi rattakindlustus. Rattakindlustus, nagu selle nimigi viitab, on mõistagi suuremate võimalustega ja kaitseb inimeste vara näiteks nii välisriikides korraldatavate rattalaagrite puhul kui ka viimasel ajal populaarseks saanud tõukerattaid ja elektrilisi tõukerattaid,“ lisas Sepp.

Nagu igasuguse vara puhul on kõige tähtsam roll omanikul, kel annab palju ära teha varguste vältimiseks kui ka vajadusel oma vara kindlustamiseks.

Uuri siit, kui palju sinu (elektri)jalgratta või tõukeratta kindlustamine maksma läheks ja sõlmi poliis kohe!

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.