Oluline teada: 4 asja, mis võivad su kindlustushüvitiseta jätta

Kindlustus on hea riskide maandamiseks ja ootamatuste leevendamiseks. Samas ei ole kindlustus, kaasa arvatud kasko, võluvits kõige vastu. Oluline on teada, mis tingimustel on õigus kindlustushüvitisele ja millal mitte.

Uurisime If Kindlustuselt peamisi põhjusi, mis võivad hüvitise saamisel probleeme tekitada. Väga oluline on märkida, et kui pikka lepingut ei jõua läbi lugeda või midagi jääb arusaamatuks, siis tuleb igal juhul küsida kõik oma kindlustusandjalt üle. Nagu kindlustus ise on “parem karta kui kahetseda”, on samamoodi seda ka kindlustuse osas kindel olemine.

Oluliste liikluseeskirjade rikkumine

Kasko on abiks siis, kui põhjustad ise avarii või oledki avariis ainus osaleja (teelt väljasõit, kokkupõrge puuga jne). Samas kõiki riske kindlustusselts siiski enda kanda ei võta.

Hüvitist ei saa näiteks juhul, kui õnnetuse ajal oli juht joobeseisundis või puudus tal juhtimisõigus. Samuti võib tekkida probleeme juhul, kui lubatud sõidukiirust ületati õnnetuse hetkel väga olulisel määral. Samuti muud tegevused, mida saab võtta ränga rikkumisena.

Lepingutingimuste rikkumine

Nagu sissejuhatuses öeldud, tee kõik detailid selgeks. Näiteks ei kata kaskokindlustus ringrajal sõitmisega tekkinud kahjusid. Samuti kui üritad sõita läbi liiga sügava vee või kasutad autot moel, mis ei lähe tavaliikluse alla.

Sündmuskohalt põgenemine

Ükskõik, kas see oli sihilik või tahtmatu, kui põhjustasid kahju kellelegi teisele, keda ei ole sündmuskohal, siis tuleb politseisse teatada. Seda isegi siis, kui esmapilgul tunduvad kahjud väikesed. Politsei tülitamist ei maksa karta, sest politsei ei pruugi kohale tulla, aga võib aidata kannatanuga ühendust saada, et vastutus korrektselt vormistada. Kui liiklusreeglid näevad ette politseisse teatamise, siis seda ka tuleb teha.

Õnnetuse valesti või üldse mitte fikseerimine sündmuskohal

Pane kohe autosse liiklusõnnetuse vormistamise blankett. Kui seda pole, vormista selgitused ja allkirjad tavalisel paberil. Kui ka see on puudu, siis tee õnnetuse korral pilti ja filmi ning kui teine osapool tunnistab end süüdi, siis oleks hea ka see videosse saada.

Ühesõnaga — täitke kohapeal kõik vajalikud tingimused, sest hiljem võib teine pool oma ütlustest taganeda, väita midagi muud ja kui dokumente vormistatud pole, siis on raske tõestada, kes oli süüdi. Mitte mingil juhul ärge minge laiali kokkuleppega stiilis “saame pärast kokku ja täidame paberid ära”.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.