If Kindlustuse blogi

Panid auto paaki bensiini asemel diislit – mida ütleb selle peale kindlustusselts?

Foto: Shutterstock.

Auto tankimine on meie jaoks täiesti tavaline rutiinne tegevus, millega saab reeglina hakkama iga sõiduki omanik. Küll aga võib hajameelsuse tõttu tabada juhti üks hirmutav olukord: alustad rahulikult tankimist ning püstolit tagasi pannes tuleb välja, et bensiinimootoriga sõidukisse läks kogemata hoopiski diisel või vastupidi. 

Kas sellisel juhul saab enda murega pöörduda ka kindlustuse poole?

Autot käima ära pane

Kui mingil põhjusel sattuski sinu sõiduki paaki vale kütus, siis esimene ja kõige olulisem asi sealjuures on mitte mingil juhul autot käivitada. Kuniks autot käima pole pandud ja vale kütus veel süsteemi jõudnud, on suurem katastroof ära hoitud. 

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruus selgitab, et koheselt tuleks sõidukile järele kutsuda puksiir, mis selle remonditöökotta transpordiks. Kaskokindlustuse olemasolul on puksiirabi inimesele tasuta ” räägib Kruus.

Töökotta saabudes pumbatakse vale kütus paagist välja ja asendatakse see õigega. Siinkohal tasub aga meeles pidada, et töökoja kulud hüvitamisele ei kuulu ja need tuleb kinni maksta kliendil endal. Seda ka näiteks siis, kui ta on vale kütusega mõnda aega sõitnud ning sõidukile tõsisemaid kahjustusi tekitanud. 

“Samas on veel üks huvitav nüanss: kui keegi sõidab tanklast minema koos tankuri püstoliga, hüvitatakse tankurile põhjustatud kahju liikluskindlustuse alt ning autole tekkinud kahju kaskokindlustuse alt,” lisab Kruus. 

Mida teha siis, kui kütus keset teed otsa saab?

Aeg-ajalt võib ette tulla ka olukordi, kus tegid näiteks mõne valearvestuse ja autol kütus otsa, mille tulemusena oledki sunnitud jääma tee äärde. Kuidas suhtub antud olukorda kindlustusselts?

Kruusi sõnul pole kaskokindlustuse olemasolul vaja muretseda: tuleb jällegi lihtsalt ühendust võtta Ifi klienditelefonil 777 121, kes leiab olukorrale sobivaima lahenduse. Autoabi on kliendile tasuta.

Samuti ei pea muretsema, et sinu asukoht on liiga kaugel ja piirkonnast väljas. Ifi Autoabi kehtib üle Eesti ja isegi ka Euroopa Liidus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.