Pika talve võlud ja valud: kas jääkaabitsaga rikutud esiklaasi saab kindlustusseltsi kuludega vahetada?

Kaabitsa eesmärgipärane kasutamine autoklaasi ei riku.Foto: Shutterstock

Lõppev talv on pakkunud meile tõelisi talvemõnusid. Autojuhtidele on tähendanud see sageli ka hommikusi klaaside puhastamisele kulunud lisaminuteid. Kas jääkaabitsaga on võimalik oma auto esiklaas ära rikkuda?

Ära iial ütle iial, kuid kui inimesed kasutavad jääkaabitsat eesmärgipäraselt, siis üldjuhul ei ole võimalik auto esiklaasi jääkaabitsaga ära kriipida. If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul ei pöördu ka inimesed kindlustuse poole, kui aknad on lihtsalt ajaga kulunud. Saadakse aru, et sellisel juhul on tegemist loomuliku kulumisega mitte õnnetusjuhtumiga.

Kindlustus on mõeldud õnnetuste kaitseks

Kindlustus on mõeldud ennekõike ikkagi õnnetuse jaoks. Näiteks kui esiklaasi lendab kivi, mis tekitab sinna täkke, siis aitab kaskokindlustuse olemasolu selle parandada ilma igasuguse omavastutuseta.

Täkkeid tasub kindlasti parandada, kuna see töö on kiire. Sõidad kiiresti remonditöökotta – täke parandatakse ootetööna ning aega kulub ligi 30 minutit. Kui juba on vaja aga tervet klaasi vahetama hakata, siis see on aeganõudvam töö ning oma autoga saad uuesti liiklusesse asuda alles mõne aja möödudes.

If Kindlustuse kaskokindlustusel on igasugusele klaasiga seotud tööle ka garantii.

Täkkeparandused tehakse professionaalse klaasiparandaja juures ning enamikel juhtudel ei arenen sealt edasi pragu. Kui aga samast täkkest peaks pärast parandamist pragu edasi arenema, siis vahetatakse klaas ikkagi ära.

Oma autot ja selle klaase tasub kaitsta kaskokindlustusega, lähemalt saad tutvuda If Kindlustuse kaskokindlustuse võimalustega siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.