If Kindlustuse blogi

Plekimõlkimine parklas: mida teha juhul, kui kahjustada saanud auto omanikku oodata ei saa?

Foto:Shutterstock.

Paljudele on see ilmselt tuttav olukord. Ülerahvastatud autoparklas juhtub väike avarii, mille käigus mõlgitakse väiksemal määral kogemata ära kellegi auto. Aeg jookseb aga selga ning kahjustada saanud sõiduki omanikku oodata pole võimalik. Mida teha?

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul on lahendusi mitu. Kõige klassikalisem variant on jätta kojamehe vahele “vabanduskiri”, kus on kirjas avarii põhjustaja kontaktid.

Seda soovitatakse aga tõesti juhul, kui muud variandid ei toimi — kiri võib minema lennata või märjaks saada, mistõttu võib olukorda hiljem tõlgendada avariikohalt lahkumisena ja süüdlane peab kõik kahjud enda taskust kinni maksma. Kindlasti tuleb teha ka palju pilte.

Parem tee olukorra lahendamiseks on lüüa internetis Liikluskindlustuse Fondi kodulehel sisse avariilise auto numbrimärk. Sealt saab kohe kätte antud sõiduki kindlustusandja kontaktid, sinna tuleb vaid helistada ja küsida nõu, kuidas edasi tegutseda.

Kolmanda variandina võib muidugi helistada ka enda kindlustusandjale, kes samuti olukorraga kohe tegelema hakkab.

“Mida aga kindlasti teha ei tohiks, on sündmuskohalt lahkumine,” ütleb Veilberg. See võib viia hoopis suuremate kuludeni, kui süüdlane arvata võiks.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.