If Kindlustuse blogi

Põhjustad suverehvidega talvistes tingimustes õnnetuse. Kas kindlustus aitab?

Autoga liiklusesse minnes on oluline veenduda, et sa ei oleks ohtlik nii endale kui kaasliiklejatele.Foto: Shutterstock

Kuigi talverehvid muutuvad kohustuslikuks detsembrikuu saabumisega, siis tasub rehvivahetusele mõelda juba praegu. Mis saab aga siis, kui toimub suverehvidega avarii, aga ilmastikutingimused oleksid juba nõudnud talverehve? Kas kindlustus aitab?

Pärast pehmet sügist saabuvad külmakraadid alati üllatusena, mis muudavad olukorra liikluses eriti ohtlikuks, eriti kui on jäänud veel neid, kes pole oma sõidukile sobivaid rehve alla pannud.

Turvalisus ennekõike

Soovitav on enne sõitma asumist hinnata kõikvõimalikke ohte. Sinna kuuluvad ka ilmastikust kaasnevaid olukordi. Kõige olulisem on, et autosõit oleks nii endale kui kaasliiklejatele turvaline. Suverehvide ja libeduse koosmõju võib vähendada ka kaskokindlustuse hüvitist.

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul sõltub libedates olukordades toimunud õnnetuste puhul palju juhtumi asjaoludest. Kui talverehvide kasutamine on kohustuslik, aga autojuht sõidab ikkagi ringi suverehvidega, võib see mõjutada ka kindlustushüvitisi. “Kui näiteks sõiduk kaotas libeduse tõttu juhitavuse ja tegi avarii, siis kindlustus siin pigem ei aita,” räägib Kruus, kuna siin on ikkagi sõidukijuht ise süüdi.

Teine lugu on muidugi siis, kui auto on pargitud ja sellele sõideti otsa. “Siis saab igaüks aru, et suve- või talverehvide olemasolu seda mõjutada ei saa,” lisab Kruus.

Rehvivahetus tasub kindlasti plaanidesse võtta, kui päevane õhutemperatuur kukub stabiilselt alla 7 kraadi. See muidugi ei tähenda, et kui talverehvid on sõidukile alla pandud, siis võib liikluses tähelepanematu olla. Ka talverehvidega sõites tuleb olla ettevaatlik ning arvestada libedusega, mis on meie talvede lahutamatu osa.

Suurema turvatunde ja südamerahu tagamiseks tasub kaaluda enda sõidukile ka kaskokindlustuse sõlmimist. If Kindlustuse kaskokindlustuse kaitsetega saad tutvuda ja hinda arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.