If Kindlustuse blogi

Puhkusereisil juhtub õnnetus – millal peaksin sellest kindlustusseltsi teavitama?

Õnnetusjuhtumi korral tuleb sündmus fikseerida, fotod teha ja kindlustusseltsi esimesel võimalusel teavitada.Foto: Shutterstock

Õnnetus ei hüüa tulles ja nii võib juhtuda, et suvistel puhkusereisidel autoga ringi sõites satutakse suuremasse või väiksemasse avariisse. Kui tegemist võib olla kindlustusjuhtumiga, siis peaks teadma, kui kiiresti tuleb sellest kindlustusseltsi teavitada? 

Teata esimesel võimalusel

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus ütleb, et kui tegemist on väiksema kriimu või mõlgiga, siis puhkust katkestama ei pea. Küll on vajalik sündmus fikseerida, fotod teha ja kindlustusseltsi toimunust teavitada. “Kindlustusel on siis kergem aru saada, kuidas ja missugune õnnetus on juhtunud,” selgitab Kruus. 

Kõige mugavam ja lihtsam on kindlustusjuhtumist teatada näiteks Ifi kodulehel. Mida varem juhtunust teada antakse, seda kiiremini saab ka auto korda. „Kui kohe juhtumijärgselt ei ole võimalik remonti minna, siis seetõttu ei maksa juhtunust teavitamata jätta.

Sobiva remondiaja saab omanik ise kokku leppida ja selles osas ajalist survet ei ole – kui kahjustused sõitmist ei sega, võib remonti minna ka hiljem,“ lisab Kruus. Siiski tuleb ette olukordi, kus kindlustust ei teavitata koheselt kahju tekkimisest.

“Vahel tõesti inimene ei märka näiteks mõnda kriimustust, siis on loomulik, et teavitatakse kindlustust alles mõni kuu pärast reaalselt õnnetust,” selgitab Kruus olukordi, millal teavitamine võib jääda hilisemaks. 

Teavitamisega viivitades võib tekkida olukord, kus kindlustusel on hiljem raske aru saada, millal kahju on tekkinud. “Kui selleks ajaks peaks veel ka poliis lõppenud olema, siis võib olla keeruline tõendada, et õnnetus juhtus poliisi kehtivuse ajal,” lisab Kruus. 

Kindlustust on mõistlik juhtunust igal juhul teavitada, isegi siis, kui inimene pole kindel, kas juhtunud kahju võiks olla kindlustuse poolt hüvitatav. Kruus selgitab, et just kahjukäsitluse käigus selgub, kas kindlustus saab selles olukorras aidata või mitte.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.