Puust ja punaseks: kuidas käituda klaasikahjustuse korral?

Sõidukitega seotud klaasikahjud pole mitte mingisugune haruldane nähtus. Statistikasse laskudes selgub, et autode klaasikahjud on kõige sagedamini ilmnev kaskojuhtum. Seetõttu tuleb alati olla valmis, et järgmine eessõitva auto rataste alt lendav kivi võib lõpetada just sinu esiklaasis.

Kuidas edasi käituda, kui kivi tabab sinu sõiduki esiklaasi või vajab sinu klaas vahetust mõne muu õnnetuse korral?

Vaid kasko hüvitab

Alustame kohe kõige olulisemast asjast – kaskokindlustus. Sõiduki klaasikahjude korral hüvitab kindlustusselts ainult siis, kui autole on tehtud kasko. Tavaline liikluskindlustus neid ei hüvita. Keskmine remondisumma erinevate klaasikahjude korral on If Kindlustuses513€ .

Kui kaskokindlustus on olemas ning avastad esiklaasist täkke, tasuks esimesel võimalusel lasta see parandada. Katkise klaasiga on ohtlik liigelda ning segavad tihti juhti näiteks õhtuti, kui vastutulevate autode tuled peegelduvad juhi silmadesse.

Kuna juba pisikesest täkkest võib ruttu areneda suurem kahjustus, siis on mõistlik see kohe elimineerida. Enamik klaasikahjusid on If Kindlustuses ka 0 € omavastutusega ehk klaas parandatakse või vahetatakse välja täiesti tasuta.

Lisaks on klaasikahjude hüvitamine If Kindlustuses lihtne ja kiire. Ei ole vaja mitme ettevõttega asju ajada, vaid saab pöörduda otse If Kindlustuse koostööpartnerite poole. 

Keskmiselt võtab autoklaasi parandamine või vahetamine aega vastavalt pool tundi kuni mõni tund. If Kindlustuse koostööpartnerid tegutsevad ka üle Eesti, et ei peaks väikese täkke korral eraldi teise linna sõitma. 

Nimekirja If Kindlustuse partneritest leiad siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.