If Kindlustuse blogi

Puust ja punaseks: kuidas käituda liiklusõnnetuse või kaskokahju korral?

Foto: Shutterstock.

Liiklusõnnetusse sattudes võib tihtilugu tekkida šokk, mistõttu ei pruugi inimesed enam sellises olukorras selgelt mõelda ega osata edasi toimida. If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus selgitab, kuidas käituda kaskokahju korral või liiklusõnnetusse sattudes.

Dokumentide täitmine liiklusõnnetuse korral

Kui õnnetuses on saanud inimesed viga, siis tuleb neile anda esmaabi ja vajadusel helistada 112. Kui liiklusõnnetuses inimesed viga ei ole saanud, võib kohe alustada õnnetuse asjaolude fikseerimisega. Kõige mugavam on seda teha, täites spetsiaalse blanketi „Teade liiklusõnnetusest“.

Kui sellist blanketti käepärast ei ole, siis võid jäädvustada õnnetuspaiga koos ütlustega nutitelefoniga või kirjutada paberile järgmised andmed: juhtumi kirjeldus koos skeemiga; juhtide ja sõidukite andmed; kindlustusseltside nimed ning kinnitus, et mõlemad juhid on kirjapanduga nõus.

Pärast õnnetuse fikseerimist ning dokumendi allkirjastamist võib sõidukitega sündmuskohalt lahkuda. Enne sõidu alustamist veendu, et sõidukiga liiklemine on ohutu. Kui vajad puksiirteenuse abi, siis helista Ifi kindlustustelefonile +372 777 1211.

Vali sobiv teenindus või täida kahjuteade internetis

Autoga juhtunud liikluskahju korral saad leida oma autole sobiva autoteeninduse – pöördu otse teenindusse ning kahjuteade edastatakse kindlustusele sinu eest.

Kui sul ei ole võimalik autoteenindusse minna, siis täida kahjuteade internetis. “Tänapäeval on digitaalne registreerimine väga lihtne ja seda saab teha kõigi nutiseadmetega.” selgitas Kruus.

Enamikel juhtudel ei pea sa enam liiklusõnnetuse korral õnnetuse põhjustanud sõiduki seltsiga asju ajama. Siiski tuleks pöörduda nende poole, kui:

  • Kindlustusjuhtumi asjaolud ei ole selged, näiteks on vaidlus, kes põhjustas liiklusõnnetuse
  • Liiklusõnnetuses sai inimene viga
  • Kahju on eeldatavalt suurem kui 10 000 eurot
  • Kahju põhjustas välisriigi sõiduk 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.