If Kindlustuse blogi

Puust ja punaseks: Kuidas käituda löökaugu põhjustatud kahjude korral?

Foto: Shutterstock.

Peale esimest suurt sula kohtab Eesti teedel reeglina hulgaliselt uusi löökauke, mis pea kohe autode rehve, velgi ja sildu lõhkuma hakkavad.

Säärasel kombel kahjustada saanud autode omanikud pöörduvad sageli kindlustusseltside poole sooviga nii nõu kui ka kahjuhüvitisi saada.

If Kindlustuse sõidukikahjude juhi Martin Kuke sõnul on säärased juhtumid sarnased, ent lahendused sõltuvad juba täpsemalt sellest, kas kliendil on olemas kaskokindlustus või tuleb kahjusid hakata välja nõudma teevaldajalt.

Keskmiselt jäävad löökaukude põhjustatud kahjud tuhande euro juurde juhtumi kohta ja kõige enam saavadki kahjustada just rehvid, veljed ja silladetailid. “Kaskokindlustus aitab klientidel tasuda suurema osa kahjust, paraku tuleb klientidel omavastutuse osa ise tasuda või nõuda see välja teevaldajalt,” sõnas Kukk.

Löökaukude põhjustatud kahjusid on kohustatud hüvitama teehooldaja

Kui inimesel peaks aga kaskokindlustuse poliis puuduma, saab kahjude tasumist nõuda välja teevaldajalt, kelleks on enamikel juhtudel kohalik omavalitsus.

Siin on viis lihtsat soovitust, kuidas löökaugu põhjustatud kahju kohta hüvitist saada.

  1. Kui sõitsid läbi löökaugu ja tundub, et auto sai kannatada, siis peata auto ning fikseeri sõiduki vigastused.
  2. Teavita juhtumist politseid numbril 112 ning tegutse politsei antud juhtnööride järgi.
  3. Fikseeri sündmuskoht võimalusel koos tunnistajaga, tehes löökaugust ja selle ümbrusest pildid.
  4. Kui autoga on võimalik edasi sõita, tuleks liikuda autoremonditöökotta, et hinnata remondi maksumus. Kui autoga ei ole võimalik sõita, siis Ifi kaskokindlustuse kliendid saavad tellida tasuta puksiirauto, helistades numbril 777 1211. Inimesed, kes peavad puksiirauto eest ise tasuma, saavad selle kulu hiljem tagasi nõuda teevaldajalt.
  5. Kui omad kaskokindlustust, täida õnnetuse kohta teavitus veebilehel või helista oma kindlustusandjale. Kui soovid, et teevaldaja hüvitaks kaskokindlustuse omavastutuse või kindlustuse puudumisel täielikud remondikulud, esita teevaldajale kahjunõue. Nt Tallinna linnas on tee omanikuks Tallinna linn ja nõue tuleb esitada Kommunaalametile. Nõude näidis.
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.