If Kindlustuse blogi

Puust ja punaseks: kuidas koera autos turvaliselt sõidutada?

Sõltumata sellest, et nii mõnelegi võib meeldida hoida autosõidu ajal koera enda kõrval esiistmel või kassi süles, tuleb sõitma minnes arvestada siiski nii inimeste kui ka loomade turvalisusega.

Sõiduta looma puuris

Muidugi on tore, kui loom poeb autoreisi ajaks sülle või koer soojendab jalgu. Paraku võib autos lahtiselt ringi hüppav lemmik juhi tähelepanu teelt kõrvale viia ja nii on õnnetus kerge tulema. Seetõttu tuleb looma transportida spetsiaalses puuris. Kui lemmik on kindlalt kinni, on sõit ohutum nii loomale endale kui teistele sõitjatele.

Puuri valides peab jälgima, et see oleks lemmikule sobiva suurusega, mitte liialt suur ega väike. Samuti tuleb jälgida, et valitud puuris liiguks õhk hästi ringi ja looma olemine ei kipuks umbseks. Siis on tal puuris hea olla ja autosõit sujub probleemivabalt.

Kasuta turvarihma

Ükskõik, kas puur on salongis tagaistmel või pandud pagasiruumi, kindlasti peab selle kas turvavöö või spetsiaalse rihmaga kinnitama. Lahtine puur lendab liiklusõnnetuse korral autos omatahtsi ringi ja lisaks sellele, et see on ohtlik loomale, võib puur vigastada ka reisijaid.

Kui puur loomale sugugi meeltmööda ei ole, tuleb kaaluda loomale spetsiaalsete turvatrakside soetamist. Nendega saab lemmiku sõidu ajaks istmele kinnitada. Kvaliteetsed traksid on tehtud vastupidavast materjalist ning lisaks autosõidule saab neid kasutada ka tavaliste jalutus- või veotraksidena. Ja muidugi on need varustatud ka helkurite ning pehmendustega.

Esmavajalik kaasa

Lemmikuga reisimist võib võrrelda lapsega sõitu minekuga – et reis tõrgeteta sujuks, tuleb võtta kaasa kõik esmavajalik. Kassid, hamstrid ning pisinärilised on üldiselt üsna vastupidavad ja palju kraami ei vaja. Piisab mõnusast pesast.

Kui reisikaaslaseks on koer, peab arvestama, et suure tõenäosusega tekib tal pikema sõidu ajal janu. Seega tuleb teele kaasa pakkida vesi ning jooginõu. Paha ei tee ka lemmikmänguasja olemasolu. Ja ükskõik, mis sorti loomaga reisid, alati peavad kaasas olema esmaabivahendid, et vajadusel saaks looma tohterdada.

Lemmiklooma saab kindlustada

Kui lemmikuga reisimist tuleb ette tihedasti, tasub mõelda tema kindlustamisele. Näiteks If Kindlustuses saab looma kindlustada haigestumise, varguse või ootamatu õnnetuse vastu. Kindlustada on võimalik nii puhtatõulisi kui tõupaberiteta looma. Küll tuleb silmas pidada, et kindlustust saab sõlmida siis, kui loom on vähemalt 4 kuud vana, kuid mitte vanem kui 7 aastat.

Lemmikloomakindlustuse hinda saab arvutada ja erinevaid kaitseid valida siit.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses