Puust ja punaseks: mida teha, kui toimub kokkupõrge metsloomaga?

Kui märkad teel looma, võta kiirus maha ja lülita sisse ohutuled. Foto: Shutterstock.

Eestis toimub iga päev sõidukite ja suurulukite vahel üle tosina liiklusõnnetuse ning paraku ei ole mitmed juhid teadlikud, kuidas sellises olukorras toimida. If Kindlustus ja Eesti Jahimeeste Selts koostasid juhendi, kust leiab nõuandeid, kuidas käituda kokkupõrkel metsloomaga.

Mida teha? 

  • Peata sõiduk teepervel ja lülita sisse ohutuled;
  • Kui inimene sai vigastada, helista viivitamatult 112;
  • Kui vigastada sai loom, helista 1247. Seda ka siis, kui metsloom lahkus omal jõul;
  • Kui metsloom on elus, ära mine lähemale kui 2 meetrit. Las seda teevad asjatundjad;
  • Kui oled kindel, et loom on surnud ning tegu on metskitse või mõne väiksema loomaga, siis võid ta teelt eemaldada;
  • Teata juhtumist oma kindlustusseltsi. Kui sul on kaskokindlustus, organiseeritakse sõiduki ja inimeste transport ning sõiduki remont.

Edasta õnnetuse toimumiskoht

Selleks, et saaksid nutitelefonist näha enda koordinaate, peavad sul olema sisse lülitatud asukohateenused. Asukohaandmed leiab nii Google Mapsist, iOS Mapsist või Apple’i rakendusest Compass.

Kui oled enda koordinaadid tuvastanud, saad need rakenduses salvestada. Seejärel tuleb edastada need e-maili teel aadressile 1247@1247.ee.

Juhul kui meili ei ole võimalik saata, võid koordinaadid ka Häirekeskuse päästekorraldajale telefonitsi ette lugeda. Kui peaks aga juhtuma, et asukoha koordinaate ei ole kuidagi võimalik määrata, siis tuleks proovida leida lähim asukohta iseloomustav märk, nagu – bussipeatuse nimi või kilomeetripost. Hea on samas teada, et Häirekeskus näeb enamikul juhtudel 112-le helistaja asukohta kaardil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.