If Kindlustuse blogi

Puust ja punaseks: millal peab liiklusõnnetuse korral kutsuma politsei ja millal mitte?

Politsei peab sekkuma olukorras, kui inimene saab viga. Foto: Shutterstock.

Eestis toimub igal aastal pea 30 000 liiklusõnnetust, mille kahjud hüvitab liikluskindlustusIf Kindlustuse statistika näitab, et sellisesse õnnetusse satub iga 10. sõiduk. Millal peab aga kohale kutsuma politsei ning millises olukorras võib asjad omavahel joonde ajada? 

Inimene saab kannatada

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus tõi välja, et esimeseks reegliks on alati see, et kui õnnetuses saab kannatada mõni inimene, siis peab juht teavitama häirekeskust, helistades numbrile 112. Lisaks sellele tuleb abivajajatele anda enda oskuste piires esmaabi ning kirjutada üles pealtnägijate nõusolekul nende nimed ja aadressid.

Omanikku ei saa tuvastada

Politseid tuleb teavitada ka juhul, kui sõiduki omanikku ei ole võimalik tuvastada. Näiteks parklakahju korral, kui oled ise kellegi autot riivanud või on tehtud kahju sinu sõidukile. Sellises olukorras peab juht liiklusõnnetusest kohe politseile teatama ja tegutsema vastavalt politseilt saadud korraldustele.

Asjaoludes ei jõuta kokkuleppele

Kruus toob välja, et kolmas olukord, mil sündmusesse peab sekkuma politsei, on siis, kui juhid ei jõua omavahel kokkuleppele, kes ikkagi õnnetuse põhjustas. Olukorra lahendamiseks ja konfliktide vältimiseks tasubki politsei kohale kutsuda.

Kui õnnetuses osalenud juhid või juht ja varalise kahju saaja on aga juhtumi põhjuste hindamisel ja vastutuse küsimuses ühel meelel, ei ole õnnetusest vaja politseile teatada.

Olgu mainitud, et Ifi liikluskindlustusega hüvitatakse sinu sõidukiga teistele põhjustatud kahjud ning liikluskindlustus on kohustuslik sõlmida kõigile sõidukitele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.