Puust ja punaseks: Mis on autoabi ja kas sul on see olemas?

Foto: Scanpix/Sakala/Merily Smidt.

Autoga ühel või teisel põhjusel tee äärde jäämine on üks ebamugavamaid olukordi, millest end leida võib. Olgu põhjuseks otsa lõppenud kütus või mõni tehniline rike, kui auto omal jõul edasi ei sõida on variante enamasti kaks: kutsuda autoabi või leida pukseerimiseks mõni tuttav.

Täna on turul autoabi olemasolu üha populaarsem, kuna autotootjad pakuvad seda kohati lausa uue auto ostuga ja kindlustusseltsides on autoabi tihti juba kaskopaketi sees. Nii on vähemalt Ifiga, kus 24/7 autoabi on osa igast kaskokindlustuse paketist. Seega tasuks alati rikke korral teha kindlaks, kas sõidukil on juhuslikult autoabi juba tehase või kindlustusseltsi poolt garanteeritud.

Mida autoabi pakub?

Kõige esimesena tuleb autoabi peale mõeldes inimestele tõenäoliselt silme ette treiler, mis maantee äärde jäänud auto vajadusel pukseerib. Tänaseks on aga autoabi teenus pelgalt pukseerimisest tunduvalt põhjalikum ja katab ka mitmeid teisi juhtumeid peale pukseerimise.

Ifi 24/7 autoabi on kättesaadav telefonil +372 777 1211 ning alati ei helista kliendid selleks, et oma sõidukile treiler järele kutsuda. Näiteks pakub Ifi autoabi telefoni teel nõustamist ja abistamist vastavalt olukorrale, milleks võib olla avarii korral kasvõi kindlustusdokumentide vormistamine.

Samuti tasub autoabi poole pöörduda mõne ootamatu tehnilise rikke korral, nagu näiteks aku tühjaks saamine, rehvi lõhkemine, võtmete kaotamine või hoopis vale kütuse tankimise puhul. Tihtipeale ei olegi vaja autot kohe pukseerida, vaid näiteks rehv ära vahetada või akule käivituseks voolu anda, millega autoabi aidata saab.

Lisaks on üks autoabi teenuseid kütuse otsa lõppemise korral kanistriga kohale tõttamine, et sõit ei jääks pooleli. Mõistagi pakub Ifi autoabi ka auto pukseerimist omaniku poolt soovitud sihtkohta Eesti piires. Mandri-Eesti piires hõlmab teenus lisaks autojuhile ka kümmet kaasreisijat.

Abile saab loota ka reisides

Ifi kaskokindlustuse klientidele kehtib 24/7 autoabi ka Euroopa piires, välja arvatud Venemaal, Valgevenes ja Ukrainas. Välismaal on siiski Eestiga võrreldes teatud piirangud, kuid telefoni teel nõustamine ja puksiiri korraldamisele võib alati kindel olla.

Mida veel teada?

Kui juht kutsub tee äärde jäänud autole Ifi autoabi järele ning sõiduk pukseeritakse, katab If ka pukseerimise käigus tekkida võivad kahjustused. Sama ei saa aga öelda olukorra kohta, kus juht ise autot pukseerima hakkab. “Kui inimene ise hakkab omal käel autot pukseerima ja selle käigus sõiduk kahjustada saab, siis kindlustus teda aidata ei saa,” selgitas Ifi kaskokindlustuse tootejuht Meelis Tara.

Kaskokindlustuse võimalustega saad tutvuda ning kindlustuse hinda saad arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.