Rendiautoga välismaal reisimine: millele peaks kindlasti tähelepanu pöörama?

Foto: Shutterstock.

Välismaal reisides kasutavad paljud inimesed seal ringiliikumiseks rendiautot, mis on küll mõistagi väga mugav ja praktiline lahendus, kuid tihtipeale kaasneb sellega ka palju varjatud kulusid. Esialgne hind, mis on välja toodud, hakkab üldiselt aga erinevate lisatasude pealt suurenema. 

Kõige olulisem auto rentimise juures on lepingus olev kindlustuse osa. Alati tasub tähelepanelikult üle lugeda tingimused ja vajaduse korral küsida lisainfot kindlustuskaitsete kohta.

Milliseid kaitseid peaks kindlustusleping sisaldama?

“Rendiauto puhul võiks kindlustuslepingus olla neli peamist kaitset: õnnetus, vargus, pukseerimine ja autoabi. Kui mõni nendest pole lepingus välja toodud, peaks kindlasti teenusepakkujalt uurima selle kohta,” räägib If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja. “Kui vajad laiemat kaitset, küsi infot lisakindlustuse võimaluste kohta,” lisas ta.

Pööra tähelepanu omavastutusele

 Keeruliseks muutub sageli olukord siis, kui peab hakkama valima omavastutuse suurust. Mida väiksem omavastutus, seda kallim hind. Küll aga erineb omavastutuse suurus riigiti väga palju ja võib mõnel juhul ulatuda koguni tuhandetesse eurodesse.

Pole üldsegi haruldane nähtus, et rendiauto saab tundmatus kohas liigeldes natuke kriimustada või juhtub mõni teine väiksem õnnetus. Sellisel juhul tundub ebaõiglane maksta selle eest mitu tuhat eurot omavastutust. Seega tuleb kas vähendada omavastutuse suurust või leida mõni teine lahendus.

Vähenda võimalikke kulusid

If Kindlustus pakub kaskokindlustuse, täpsemalt Superkasko Lux+ paketiga kaitsete hulgas ka rendiauto omavastutuse kindlustuskaitset, millega hüvitatakse omavastutuse kulud renditud sõiduki varguse, röövimise, hävimise või kahjustumise korral.

Pakutava kaitsega hüvitatakse õnnetuse korral omavastutus kuni 2000 euro ulatuses. Täpsemate kaskokindlustuse kaitsetega saab tutvuda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.